Online karte

Latvijas Riteņbraucēju apvienības online velokarte

Latvijas velo karte ir interaktīva platforma, kas dod iespēju pašvaldībām atzīmēt to izbūvētos veloceliņus un tūrisma maršrutus, Valsts policijai un CSDD atzīmēt vietas, kur visbiežāk zagti velosipēdi vai notikuši ceļu satiksmes negadījumi ar velosipēdistiem, kā arī sporta pasākumu rīkotājiem atzīmēt trašu vietas. Tiem, kas velobraucienos mēdz izmantot GPS karšu iekārtas vai viedtālruņa aplikācijas, šajā velokartē ir arī iespējams lejuplādēt interesējošo maršrutu GPS datus.

Kartes lietošana

Lai redzētu visus veloceliņus un gājēju / riteņbraucēju celiņus, izvēlnēs kartes kreisajā augšējā stūrī jāaktivizē zilās ceļazīmēm līdzīgās ikoniņas.

Lai skatītu velotūrisma maršrutus, izvēlnēs kartes kreisajā augšējā stūrī jāaktivizē zaļā ikoniņa ar velosipēdu “Tūrisma maršruts”.

Lai skatītu velotrases, izvēlnēs kartes kreisajā augšējā stūrī jāaktivizē sarkanā ikoniņa ar velosipēdu “Sporta trase”.

Lai skatītu papildu informāciju par katru maršrutu (piemēram, redzētu tā garumu un augstumu grafiku), jāuzklikšķina kartē uz interesējošā maršruta līnijas. Detalizēta informācija parādīsies kartes kreisajā pusē. Papildu informāciju par konkrēto maršrutu var arī lasīt, uzklikšķinot uz maršruta nosaukuma kreisajā pusē redzamajā visu maršrutu sarakstā.

Lai lejupielādētu GPS datus, jāuzklikšķina kartē uz interesējošā maršruta līnijas, pēc tam kartes kreisajā augšējā pusē zem pogas “Darbības” jāuzklišķina uz vēlamā datu formāta nosaukuma (KML, GML, GPX).

Lai kartē redzētu CSDD nodaļas, interešu punktus un iedzīvotāju ziņojumus par velosipēdu zādzībām, jāuzklikšķina uz kartes labajā augšējā stūrī redzamās slāņu izvēlnes ikonas.

Lai skatītu karti pilnā izmērā, spied šeit.