Lai miers būtu pasaulē

Miera zīme ir vēstījuma – lūgšanas „ Lai būtu miers pasaulē” simbols. Tā nav protesta forma, bet atgādinājums, ka mēs nevaram nodrošināt mieru pasaulē, kamēr neesam harmonijā ar sevi.


Līdzvērtīgs piemērs miera zīmju vēstījumam ir dažādas lūgšanu vietas pasaulē, kur cilvēki, apvienojoties savā lūgšanu enerģijā, viens otru atbalsta un dziedē. Jo vairāk cilvēku ir apvienojušies vienotā idejā, jo lielāks tās spēks.


Līdz Latvijai miera vēstījuma simbols nokļuva pateicoties Lietuvas un Latvijas riteņbraucēju apvienību biedriem, kuri 2004. gadā organizēja veloakciju Nordkapa- Atēnas (Euro velo 11).
Pirmā miera zīme Latvijā tika uzstādīta Valmierā ar Pasaules miera lūgšanas organizācijas pārstāvjiem no Japānas un Valmieras pilsētas domes atbalstu dienā, kad tika apbedīts pirmais Irākas karā dzīvību zaudējušais latviešu karavīrs.

2005. gadā un 2006. gadā, izstrādājot Euro Velo10 velomaršrutu apkārt Baltijas jūrai, miera zīmes tika uzstādītas Rīgā, Rojā, Kuldīgā, Ventspilī un Pāvilostā.

foto: Miera zīmē Ventspilī

Miera zīme ir miera vēstījuma simbols. Šī zīme ir stabs ar četrām vai vairāk šķautnēm ar uzrakstu uz katras citā valodā „Lai būtu miers pasaulē”. Visā pasaulē ir uzstādīti vairāk kā 200 000 miera zīmes, tajā skaitā 7 Latvijā (Rīgā, Valmierā, Rojā, Kuldīgā, Ventspilī, Pāvilostā un Bruknas muižā ), miera vēstījuma atbalstītāji ir veltījuši miera zīmes tādiem garīgiem līderiem kā Mātei Terēzei, pāvestam Jānim Pāvilam II un XIV Dalai Lamai.

Miera vēstījuma kustības aizsācējs ir Masahisa Goi Japānā, kurš pēc Otrā Pasaules kara beigām, nolēma veltīt savu dzīvi miera veicināšanai pasaulē.
Viņa idejas par mieru uzrunāja arvien plašāku sabiedrības daļu un viņš atbalstīja dažādus radošus veidus, kā nodot miera vēstījumu – lūgšanu „Lai būtu miers pasaulē”.

Miera zīme vēl joprojām ir ievērojamākais simbols Masahisa Goi vēstījumam.

„Ja veltīsiet visu uzmanību lūgšanai, patiesā mīlestībā jūs atbrīvosiet sevi, aizmirstot par savu individuālismu un vēlot, lai visi būtu laimīgi. Pakāpeniski katrs indivīds kļūs pilnīgs un harmonisks, kas ir pats vērtīgākais, ko katrs no mums var darīt pasaules labā. Es ticu, ka lūgšana par mieru pasaulē ir spēcīgākais līdzeklis katra paša dzīves harmonizēšanai’’.

Masahisa Goi

Miera organizācijas mājaslapa- www.worldpeace.org

BaltiCCycle 2018 – Baltijas simtgades veloekspedīcija