EUROvelo

Par EuroVelo projektu

EuroVelo ir Eiropas Riteņbraucēju federācijas projekts, kas paredz izveidot vienotu veloceļu tīklu, kas aptvertu visu Eiropu un pa kuru riteņbraucēji varētu droši un veselīgi nokļūt no vienas valsts otrā pa speciālu velosipēdistiem domātu ceļa joslu vai veloceliņu. EuroVelo galvenais mērķis ir savienot Eiropas valstis ar vismaz vienu maršrutu. Projekta ietvaros arī paredzēts ieviest vienotus standartus ceļazīmju sistēmā un infrastruktūrā. Iecerētais tīkla maršrutu kopgarums ir 70 000 km.

Lai ceļošanu ar velosipēdu padarītu aizraujošu un patīkamu, velomaršruti tiek veidoti pa interesantākajām un apskates objektiem bagātākajām vietām, kā arī pilsētām, savienojot tās pa interesantāko, ērtāko un iespējami drošāko attālumu. Visiem maršrutiem ir noteikts motīvs, kam var būt gan ģeogrāfiska, gan kulturāla ievirze.

Izstrādājot šos velomaršrutus, tiek ņemti vērā tādi kritēriji kā veloceļa seguma kvalitāte, reljefs, satiksmes intensitāte, ceļa zīmju stāvoklis, pārskatāmība, ainaviskums, tūrisma objektu skaits, infrastruktūras un sabiedriskā transporta pieejamība, kā arī citi. Ar LR Ekonomikas Ministrijas 2007.gadā veiktā pētījuma “Eurovelo tīkla Latvijas posmu attīstība” noslēguma ziņojumu iespējams iepazīties šeit.

Latvijā ir trīs EuroVelo maršrutu posmi:
1. EuroVelo 10 – Apkārt Baltijas jūrai
2. EuroVelo 11 – Austrumeiropas velomaršruts Nordkaps-Atēnas
3. EuroVelo 13 – Dzelzs priekškara maršruts

Latvijas Velo informācijas centrs ir oficiālais koordinators Latvijā diviem no šiem posmiem – EuroVelo 10 un EuroVelo 11. Informācija par visiem EuroVelo maršrutiem atrodama mājaslapā www.eurovelo.org, savukārt vairāk par Eiropas Riteņbraucēju federāciju iespējams uzzināt, dodoties uz saiti www.ecf.com. Visu Eiropas EuroVelo maršrutu shēmu un sarakstu lejupielādēt šeit.

EuroVelo GPS Kartes

Ja Jūsu GPS ierīce vai telefons atbalsta kādu no GPS formātiem (KML, GML, GPX), maršrutu datus iespējams lejupielādēt, izvēloties atbilstošu formātu izvēlnē kartes augšējā kreisajā stūrī zem izvēlnes “Darbības”. Lai skatītu karti pilnā izmērā, spiediet šeit.

EuroVelo 10 – Apkārt Baltijas jūrai
EuroVelo 11 - Austrumeiropas velomaršruts Nordkaps-Atēnas
EuroVelo 13 - Dzelzs priekškara maršruts

EuroVelo 10 un 13 maršrutu brošūras

EuroVelo 13 Latvijas posms Vidzemē
Resurss: www.vidzeme.com
Lejupielādēt

EuroVelo 10 un EuroVelo 13 Latvijas posmi Kurzemē
Resurss: www.velokurzeme.lv
Lejupielādēt

 

Par Latvijas Velo informācijas centru
Mūsu pakalpojumi