Tukums un apkārtne

Meža aplis 16 km

No www.valgumapasaule.lv

 

Ja vēlaties, sevi lieki nepārpūlējot, pavadīt vairākas stundas klusā braucienā pa meža ceļiem, tad izvēlaties šo velotaku. Takas baudījums rodams nesteidzīgā Latvijas daudzveidīgo mežu vērošanā. Uzmanīgākie pamanīs arī kādu pastāvīgo meža iemītnieku vai tā mājvietu. Tikai velobraucējiem par godu uzstāsies neatkārtojamais putnu koris! Programma tiek mainīta katru dienu!

 

Šlokenbekas aplis 17 km

No www.valgumapasaule.lv
Skatīt kartē zilo marķējumu

 

Šīs takas apmeklētājiem ir iespēja apbrīnot gan dabas, gan cilvēka radīto. Cauri mežiem velotaka jūs aizvedīs pie Šlokenbekas muižas, kur būsiet laipni gaidīts gan Latvijas ceļu muzejā, gan Muižas kalna ratnīcā. Visi, kas nenobīsies no nelielajām grūtībām takas sākumā, tiks bagātīgi atalgoti, mērojot ceļu caur saulainiem mežiem gar Slocenes upi. Iesakām uz brīdi apstāties un uzmanīgi pavērot upes ieleju – mežonīgā upīte un mitrās pļavas otrā krastā ir vērtīgas dabas teritorijas, kurās mājo arī aizsargājami augi un dzīvnieki.

 

Lustūžkalna aplis 22 km

No www.valgumapasaule.lv
Skatīt kartē oranžo marķējumu

 

Šis maršruts piedāvā pauguru pievarēšanu no 9 līdz 63 m virs jūras līmeņa. Vēl lustīgāk to darīt būs, kad uzzināsiet, ka Lustūžkalnā lustējusies arī Krievijas ķeizariene Katrīna. Šeit viņai bijusi izpriecu pils un zelta kariete, kuru, lai cits to nedabūtu, viņa nogremdējusi Valguma ezerā. Lai tiktu skaidrībā par šo jautājumu, jums vajadzēs uzveikt augstāko ĶNP virsotni.

This entry was posted in Kurzeme. Bookmark the permalink.

Comments are closed.