Sigulda un apkārtne

Velotūrisma apļveida maršruts Siguldā (10km)

No www.tourism.sigulda.lv

 

Gūtmaņalas stāvlaukums – Gaujmalas taka – zem Gaujas tilta – pāri Gaujai pa tilta labās puses trotuāru – pa labi uz Peldu ielu – gar kempingu “Siguldas pludmale” – Gaujmalas taka – Melnie krasti – Velnalas klinšu skatu vieta – kājinieku tilts pāri Gaujai – augšup pa Brūveru ceļu – Gravmalas taka – Mednieku māja – Zaļā dīķa taka – serpentīna ceļš – asfaltētais kājinieku celiņš – Gūtmaņa ala – Gūtmaņa alas stāvlaukums

 

“Rāmkalni” – Krimulda – Sigulda – Rāmkalni (31 km)

No www.ramkalni.lv
Skatīt kartē

 

Ceļš sākas Rāmkalnos, līkumo pa Krimuldas mežiem un pļāvām līdz Krimuldas baznīcai. Neliels posms pa Krimuldas šoseju un atkal jāgriež mežā, garām Krimuldas muižas kompleksam līdz Velnalas klintīm. Šķērsojot Gauju pa kājinieku tiltu, jāgriež uz „Rāmkalniem”. Garām Lorupes gravai līdz Katlapu iezim – šī ir labākā vieta piknikam ar brīnišķīgu skatu uz upi Gauju. Un te jau līdz „Rāmkalniem” nav tālu – izbraucot cauri ciematam Gauja, vēl daži kilometri pa meža ceļu un nemanot ir sasniegts ceļojuma galapunkts. Nozīmīgi tas, ka šajā posmā no Siguldas līdz „Rāmkalniem” veloceliņš vijas pa mežu, blakus Pleskavas šosejai, tas ir svarīgi un, galvenais,droši, jo uz lielo šoseju nemaz nav jābrauc!

 

“Rāmkalni” – Vangažu baznīca – Rāmkalni (16 km)

No www.ramkalni.lv
Skatīt kartē

 

Lejā no kalna, cauri ēnainām alejām, gar upes krastu, tad pāri lielajai pļavai…un tad jau skatam paveras Velnala – noslēpumaina un vilinoša (tās garums ir 16 metri). Virs alas erozijas rezultātā ir izskalots liels kanjons, kas līdzinās krāterim. No alas iztek avotiņš ar ļoti garšīgu ūdeni. Vēl pēdējais malks avota ūdens un atkal var doties ceļā, līdz Ludiņas botāniskajam dārzam, kur kāds atpūtas mirklis pie dabas un miera. Dārzā katru koku un krūmu ir stādījuši pazīstami mākslinieki un sabiedriskie darbinieki, to starpā ir arī rakstnieks Imanta Ziedoņa un komponists Raimonds Pauls. Tālāk ceļš vijas pāri laukiem gar mežmalu, līdz lauka vidū jau redzama Vilkaču priede, tad Vangažu baznīca – romantiska un vientuļa. Ceļš no austrumiem uz rietumiem ir senais Rīgas lielceļš, savukārt, ceļš no dienvidiem uz ziemeļiem, agrāk veda uz Iļķenes pārceltuvi. Tagad ceļi ir pieklusuši, Rīgas lielceļš pārcēlies krietni uz Dienvidiem un Iļķenes pārceltuve jau sen beigusi savu darbu, vienīgi Baznīca kā Dieva pirksts nesatricināmi slejas debesīs. Ceļš atkal vedīs mežā, un seno Rīgas lielceļu, kur reiz braukusi pati Katrīna Lielā, tepat arī senās „Brastiņu” mājas, kur tā radusi naktsmājas. Vēl brauciens gar purvu, tad pēdējais apskates objekts- bijusī mednieku pils.

 

Maršruts ir piemērots gan ģimenei ar bērniem, gan romantiskiem braucienam divatā. Tas ved cauri klusiem meža ceļiem un ir bagāts ar skaistiem skatiem, kā arī dabas un kultūras apskates objektiem. Kopējais maršrutā pavadītais laiks nepārsniedz 3h. Maršruts tiek piedāvāts ar ļoti precīzu un ērtu topogrāfisko karti.

 

Sigulda – Rāmkalni – Sigulda (31 km)

No www.ramkalni.lv

 

Šis maršruts piedāvā iespēju gar abiem Gaujas krastiem aizbraukt no Siguldas līdz Rāmkalniem un atkal atpakaļ. Maršruts sākas Siguldā un jums ir iespēja izvēlēties, gar kuru Gaujas krastu braukt, arī, braucot no Rāmkalniem, variet izvēlēties jums tīkamāko Gaujas krastu. Maršruts, kas ir aprīkots ar norādēm un laipām ved gar pašu upes krastu un ik pa brīdim paveras skaista upes ainava. Pa ceļam var apskatīt ainavu taku, Sārumsila akmeni, Kubeses alu, Katlapu iezi, Krimuldas baznīcas kompleksu, Saulstaru iezi un Kaupo kapu. Šis maršruts savieno abas mūsu nomas Siguldā un Rāmkalnos. Ir arī iespēja iznomāt riteni Rāmkalnos, aizbraukt līdz Siguldai un Siguldas nomā iekāpt laivā un līgani nobraukt pa Gauju atpakaļ uz Rāmkalniem.

 

Sigulda – Līgatne (17,5 km)

No www.ramkalni.lv

 

Maršruts ierīkots Gaujas kreisajā krastā un paredzēts gan kājāmgājējiem, gan velosipēdistiem. Maršruta sākums ir pie “Vējupītes” un ved līdz pat Līgatnes dabas takām. Velosipēdistiem sākumposmā no Siguldas centra iesakām izmantot pilsētas ielas un ceļu uz “Raganas katlu”, tālāk taku līdz Kalna Klaukām. Šī taka ir iezīmēta ar GNP norādēm. Galvenie apskates objekti šajā maršrutā ir Gaujas senielejas dabiskie meži, vecupes un gravas, Elpju iezis un Launagiezis. Pa ceļam ir atpūtas vietas – apmetne “Bērzi” un atpūtas vieta pie Jaunmuižniekiem, kur var notiesāt līdzi paņemto sviestmaizi un atpūtināt kājas.

This entry was posted in Vidzeme. Bookmark the permalink.

One response to “Sigulda un apkārtne”

  1. Title

    […]Sites of interest we have a link to[…]