Sestdien 15.01.2011 – pirmais Latvijas velostendu turnīrs: FixRide

14.01.2011.

 

Šajā nedēļas nogalē, pirmo reizi Latvijā, notiks velosacensību turnīrs slēgtās telpās ziemas apstākļos uz veloruļļiem, kam dots nosaukums – FixRide.

 

Pasākums notiks Lāčplēša ielā 10, velokafejnīcas „Miit” telpās un par vakara noskaņu un veiksmīgu sacensību norisi rūpēsies KurTuEsi.lv pārstāvis Dainis Kreilis ar komandu.

 

FixRide var skaidrot kā braucienu ar fiksētu velosipēdu 500 m garumā, jo pasākuma nosaukums ir izveidots no vārdiem „fixed” un „ride”. Skaidrojums: fixed” – nostiprināts, piestiprināts, nekustīgs (no angļu val.), kā arī vārds apzīmē velosipēdu, kuram nav brīvgaita un ir tikai viens ātrums; „ride” – brauciens.

 

„Šāda veida pasākumi ir ļoti populāri Anglijā un iekaro strauju polularitāti arī Beļģijā un Nīderlandē. Nolēmām šo ideju nedaudz modificēt, veloruļļu braukšanai pielāgojot klasiskus, restaurētus un sacensībām pielāgotus Ērenpreisa velosipēda rāmjus, aprīkojot tos ar pašu radītu laika kontroles mehānismu un vizualizācijām”, stāsta pasākuma idejas autors, Dainis Kreilis.

 

„Pirms vairākiem gadiem, dzīvojot Anglijā, man pašam bija iespēja piedalīties līdzīgā pasākumā Londonas krogā, kur pulcējās velokurjeri no Mančesteras un Londonas. Pasākuma lieliskā gaisotne un milzīgais azarts, ko izbaudīja visi turnīra dalībnieki, lika meklēt alternatīvu risinājumu Latvijai, jo mums ziemas ir garas un velobraucējiem arī ziemā ir vajadzīgi kopīgi pasākumi. Jau vasaras mēnešos nolēmām, ka šāds pasākums ir nepieciešams, lai turpinātu popularizēt velobraukšanu Rīgas pilsētā un esam nonākuši līdz idejas realizācijai”, stāsta Dainis.

 

 

Tiek plānota regulāra pasākumu sērija „Miit” kafejnīcas telpās līdz pat aprīļa sākumam, kad pilsētas ielas būs atkal brīvas no sniega un ikviens varēs nodoties velobraukšanai tā tradicionālā izpratnē, bet līdz tam – visiem būs iespēja izmēģināt iespēju uzmīt 500 m ātrāk par citiem – telpās. Pasākumu sēriju atbalsta MÁDARA dabas dzērieni.

 

FixRide sacensību norise ir sadalīta divās daļās: kvalifikācija – ikviens dalībnieks individuāli brauc 500 m un cenšas uzstādīt iespējami labāku laiku; izslēgšanas turnīrs –pēc kvalifikācijas rezultātiem, dalībnieki tiek salikti pa pāriem un tie, savstarpēji sacenšoties uz diviem identiskiem velosipēdiem, cenšas viens otru pārspēt. Brauciena uzvarētājs iekļūst nākamajā kārtā. Pasākuma sākums ir 20:00 un kvalifikācija beidzas 21:30, pēc kuras sekos izslēgšanas turnīrs. Pirmais pasākums ir kā sacensību sērijas prologs.

 

Papildus informācija:
Dainis Kreilis
22057777
dainis@kurtuesi.lv

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.