Sama modināšanas svētki un Tvīda brauciens Koknesē 18.maijā!

19.04.2013.

 

Pēc upes dziļumā pavadītās garās un tumšās ziemas, Kokneses samu var iepriecināt ar skaistiem svētkiem, dzīvespriecīgu mūziku un spilgtām krāsām. Šogad Sama modināšanas svētki tiks rīkoti 18. maijā.

 

Jau no paša rīta notiks svētku gadatirgus, kura laikā Tirgus laukumā un tā apkaimē notiks virves vilkšanas „Nerausti samu un Rūdi aiz ūsām” un svara bumbas celšanas sacensības. Kā jau katru gadu, tiks dots starts lielajai loterijai.

 

Pirmo reizi Koknesē Sama modināšanas svētku ietvaros notiks Tvīda brauciena- retro velosipēdu un tērpu parāde, kura mērķis ir parādīt un akcentēt pagājušā gadsimta 20.-30. gadu velosipēdu un apģērbu kultūru. Aicinām visus jau laicīgi savos bēniņos un skapjos meklēt Blaumaņa laika tērpus, lai piedalītos un izjutu šo īpašo, krāšņo senatnes noskaņu, ko nevar sajust nevienā citā velobraucienā.

 

Ja vēlēsies pavadīt laiku Blaumaņa mājas vēsturiskajā pagalmā, tad tur Tu varēsi baudīt Kokneses novada pašdarbības kolektīvu uzstāšanos.

 

Vai Tev aug ūsas? Vēl neaug? Tad uzzīmē vai pielīmē! Varbūt Tev ir gara bize? Tā ir Tava lielā priekšrocība Sama svētkos, jo samam patīk ūsas un patīk astes, tāpēc viņš Tevi gaidīs svētkos un ir sagatavojis pārsteigumu – balvas par atraktīvākajām ūsām un skaistākajām bizēm.

 

Ap pusdienlaiku visi tiks aicināti pulcēsies pie estrādes laukuma, kur sāksies mūku futbols un loka šaušanas demonstrējumi un sacensības.

 

Vakarā Kokneses pilsdrupās savukārt varēs baudīt Valda Muktupāvela koncertprogrammu „Uguns mūzika”, kurā piedalīsies Rīgas Saksofonistu kvartets un soliste Ieva Parša.

 

Vakarā balle ar Hāgenskalna muzikantiem Blaumaņa un “veco labo laiku” noskaņās.

 

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.