Ropažos bērniem tiks izveidots jauns sporta laukums un veloceliņš

15.03.2011.

 

Ropažu novada pirmsskolas izglītības iestāde “Annele” ELFLA (Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai) LEADER programmas ietvaros uzsākusi projekta “Sporta laukums un veloceliņš – bērnu kustību priekam, veselībai un drošībai” realizāciju.

 

Uzsāktā projekta mērķis ir piedāvāt jaunu pakalpojumu mazajiem Ropažu novada iedzīvotājiem un viņu vecākiem, lai pilnveidotu savas velobraukšanas prasmes, apgūtu satiksmes noteikumus, aktīvi atpūstos svaigā gaisā un mērķtiecīgi nodarbotos ar sportu.

 

PII “Annele” vadītāja Vēsma Eglīte un metodiķe Vizma Mužika stāsta: “Ropažu ciematā nav izveidota pirmsskolas vecuma bērnu sportiskām nodarbēm piemērota, droša vide. Braukt ar velosipēdu, skrejriteni, skrituļdēli arī bērnudārza teritorijā ir aizliegts, jo tas nav droši ne braucējam, ne citiem bērniem. Paplašinoties bērnudārza teritorijai, esam ieplānojuši izveidot bērnam drošu (seguma un transportlīdzekļu ziņā) un atbilstošu sporta laukumu un veloceliņu. Organizējot talkas, ar pašu un vecāku spēkiem tiks sagatavots sporta laukuma un veloceliņa pamats. Ar projekta līdzekļiem esam plānojuši uzklāt sporta laukuma un veloceliņa segumu. Izveidojot šādu vidi, mēs dosim iespēju mazajiem ropažniekiem droši, aktīvi un svaigā gaisā nodarboties ar dažādiem sporta veidiem skolotāju vai vecāku klātbūtnē, kā arī, sportojot kopā ar pieaugušajiem, sekmēt jaunu iemaņu attīstīšanu un elementāro ceļu satiksmes noteikumu apgūšanu. Tas būs vēl viens jauns pakalpojums, ko piedāvāsim ciemata vecākiem un viņu mazajiem bērniem”.

 

Projekts “Sporta laukums un veloceliņš – bērnu kustību priekam, veselībai un drošībai”, kas tiek īstenots ELFLA (Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai) LEADER programmā ir uzsākts 2010. gada decembrī un pilnībā tiks pabeigts līdz 2011.gada 30.jūnijam. Projekta kopējais finansējums ir 7446,03 Ls, no kuriem ES finansējums ir 4577,29 Ls, bet Ropažu novada pašvaldības līdzfinansējums finansējums: 2868,74 Ls.

 

Pirmsskolas izglītības iestādes “Annele” vadītāja Vēsma Eglīte sola, ka, izveidojot sporta laukumu un veloceliņu, to varēs izmantot ne tikai “Anneles” bērnudārznieki, bet arī tie nedaudzie bērni, kuri neapmeklē mūsu bērnudārzu. Viņi ar sportu varēs nodarboties kopā ar saviem vecākiem, tādējādi stiprinot attiecības: bērns – vecāks. Bērni, kuriem pašiem nav sava velosipēda, varēs apgūt braukšanas prasmi, izmantojot bērnudārza velosipēdus. Dažādosies jau tradicionālās sporta dienas ar vecākiem aktivitātes.

 

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.