Rīgas pilsētas tūrisma velomaršruti

19.08.2006.

 

2001. gadā Rīgu apmeklēja oficiāla Brēmenes delegācija 45 cilvēku sastāvā, kuri mūsu galvaspilsētu vēlējās izbaudīt ar velosipēdistu skatienu. Lai realizētu viņu vēlēšanos, nācās saskarties ar daudzām grūtībām, un šai brīdī Latvijas Veloceļojumu informācijas centram un projektam VIC Velokurjers radās ideja par Rīgas pilsētas tūrisma velomaršrutu izveides nepieciešamību.
2004. gada pavasarī velomaršrutu projektu atbalsta Rīgas pilsētas fonds, piešķirot tam finansējumu. Lielu interesi par projektu izrāda arī Rīgas Jūras prāmju līnijas.

 

Projekta izstrādes gaitā paredzēts organizēt vairākus seminārus, kuros piedalīties tiks uzaicināti visdažādāko sfēru tūrisma speciālisti, kuri vislabāk pārzina arī dažādus interesantus kultūrvēsturiskus un dabas objektus, kā arī izklaižu vietas.

 

Tālākajā izstrādes gaitā paredzēts veikt praktisko “veloanalīzi” – veikt veloizbraucienus, noteikt distanču garumu, ceļa segumu, bīstamības pakāpi un auto intensivitāti, kā arī estētisko profilu utt.

 

Kad būs veikti šie pamatdarbi, plānots pa nospraustajām distancēm vest eksperimentālas grupas, kuras tās izvērtētu. Šīs grupas arī būtu noteicējas, kur visbeidzot tiks veidoti velotūrisma maršruti un tiem atbilstošā infrastruktūra – zīmes, velostatīvi, ceļu seguma uzlabojumi utt.

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.