Rīgas domes komiteja atbalsta velosipēdu pārvadāšanas ierobežojumu atcelšanu

10.04.2012.

 

Šodien pēc Latvijas Riteņbraucēju apvienības, kas apvieno riteņbraukšanu veicinošas organizācijas un uzņēmumus, priekšlikuma Rīgas Domes Satiksmes un Transporta lietu komiteja atbalstīja velosipēdu pārvadāšanu sabiedriskajā transportā bez obligātas iesaiņošanas. Rīgas Satiksme plāno jauno normu iestrādāt noteikumos divu nedēļu laikā.

 

Līdzšinējie noteikumi par velosipēdu pārvadāšanas kārtību sabiedriskajos transportlīdzekļos nosaka, ka “Velosipēdu atļauts pārvadāt, ja tas ir iesaiņots vai iepakots pārvalkā, kastē, plēvē u.tml. tā, lai nesmērētu citus pasažierus un transportlīdzekļa salonu”. Latvijas Riteņbraucēju apvienība iebilda pret diskriminējošo normu, kas velosipēdus nostādīja kā īpaši nevēlāmus smērētājus pretstatā ķerrām, zivju kastēm un citiem neuzskaitītiem smērētājiem. Jau šobrīd noteikumos “Par Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta lietošanu” ir noteikts, ka “Aizliegts braukt smērējošā vai smakojošā apģērbā, smērēt salonu vai lietot pārtikas vai ķīmiskās preces, kas var nosmērēt salonu vai citu pasažieru apģērbu” un tādejādi nav nepieciešams izstrādāt īpašus noteikumus velosipēda pārvadāšanai, jo esošā norma jau precīzi nosaka velosipēda un citas bagāžas pārvadāšanas noteikumus.

 

“Ikdienā riteņbraucēji brauc ar savu transporta līdzekli – velosipēdu – un lepojas ar savu mobilitāti, neatkarību no maršrutiem, grafikiem, sastrēgumiem un pārvietošanās izmaksām. Normālā situācijā riteņbraucēji uzskata zem sava goda sava transporta līdzekļa vadāšanu citā transporta līdzeklī – tramvajā, trolejbusā vai autobusā. Taču ir svarīgi, lai būtu tāda iespēja gadījumos, kad ir notikusi nelaime – salūzis velosipēds, notikusi trauma, negadījums ar bērniem, kuri nespēj tālāk pārvietoties. Šādos brīžos riteņbraucēji ir kā ķīlnieki, jo neviens sabiedriskā transporta līdzeklis, izņemot pasažieru vilcienu, nepieļauj iespēju pārvadāt velosipēdu. Tāpat, iepriekšējā norma bija nerealizējama publiskajiem nomas punktiem, kuru velosipēdus nav iespējams aprīkot ar iesaiņojamo materiālu tā, lai tos nenozagtu,” pauž Viesturs Silenieks, Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs.

 

Latvijas Riteņbraucēju apvienība aicina riteņbraucējus velosipēda salūšanas gadījumā pirmkārt censties izsaukt Velo SOS, lai saremontētu velosipēdu un turpinātu braukt. Tikai tad, ja tas nav iespējams, izvēlēties pasažieru vilcienu vai tramvaju, vai, sliktākajā gadījumā, trolejbusu vai autobusu. Tāpat aicinām neizmantot sabiedrisko transportu, ja tas ir pārpildīts ar pasažieriem. Atcerieties, ka velosipēds nedrīkst smērēt pasažierus un bojāt sabiedrisko transportu!

 

Plašāka informācija par Latvijas Riteņbraucēju apvienību www.divritenis.lv.

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.