Par veloskolas projektu

Biedrība “Latvijas Velo informācijas centrs”, EuroVelo oficiālais pārstāvis Latvijā sadarbībā ar Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas Ceļu Satiksmes drošības direkciju turpina VELOSATIKSMES DROŠīBAS veicināšanas projektu.

 

Lai veicinātu velosipēdistu drošību Rīgas ielās, “Latvijas Velo informācijas centrs” sadarbībā ar Ceļu Satiksmes Drošības direkciju (CSDD) un Rīgas pilsētas Skolu valdes pārraudzīto Bērnu un jauniešu centru “Daugmale” ir izstrādājis speciālu apmācību programmu, kuras laikā bērni un pusaudži apgūst ceļa satiksmes notiekumus,velotransporta un velotūrisma pamatiem, kā arī kārto ceļu satiksmes noteikumu eksāmenu velosipēdista apliecības saņemšanai. Latvijas skolās ceļu satiksmes priekšmetu apgūšana nav obligāta. Iespējams, tas irviens no cēloņiem, kādēļ Latvijā ir tik liels ceļa satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti skolas vecuma bērni. It īpaši lielam riskam savu un apkārtejo ceļa satiksmes dalībnieku drošību pakļauj tie skolēni, kuri brauc ar velosipēdu un kuri nepārzin ceļa satiksmes noteikumus. Tādēļ Latvijas likumdošana paredz, ka katram velosipēda vadītājam jābūt velosipēdista apliecībai, tomēr statistika liecina, ka tikai viens no 20 velosipēda vadītājiem var uzrādīt šādu apliecību.

Ja arī jūsu skolā šī problēma ir aktuāla, risināsim to kopīgi – projekta ietvaros 8 nodarbībās (pēdējā arī CSDD izbraukuma eksāmens jūsu skolā) skolēni tiks sagatavoti veiksmīgai eksāmena kārtošanai CSDD. Kopējais izbraukuma kursu ilgums ir 16 akadēmiskās stundas.

 

Informācijai: info@bicycle.lv.

 

Mūsu līdzšinējā teorētiskā/praktiskā veloapmācību apmācību SADARBĪBAS prakse ir šāda:

 

  • Apmācības un CSDD veloeksāmenu mēs rīkojam izbraukumā, t.i. Jūsu skolas telpās (klasēs, apmācībās nepieciešama videotehnika un noslēgumā vēlama pieeja internetam – CSN testa treniņam grupā);
  • Velomācībās pārsvarā piedalās 6. un 7.klašu skolēni, no 12 gadu vecuma (arī nepilnu 12 gadus veci!);
  • Nodarbības 8 – 10 akadēmiskās stundas notiek pēc vienošanās – gan pēc skolas nodarbībām, gan “brīvajos logos” stundu sarakstā.
  • Apmācību periods pēc vienošanās – pa reizei nedēļā vai vairākas reizes nedēļā, kā arī iespējama intensīvā vienas dienas apmācība.
  • Apmācības mēs pasniedzam ap 20-25 brīvprātīgu skolēnu grupām (mazākas grupas pēc vienošanās).
  • Skolēni grupai piesakās pie klases audzinātāja, mācību pārziņa vai direktora vietnieka audzināšanas darbā.
This entry was posted in Par projektu. Bookmark the permalink.

Comments are closed.