Padomi velobraucējiem rudens/ziemas sezonā

18.10.2010.

 

No www.veloriga.lv

 

Līdz ar rudens atnākšanu velosipēdistu skaits ielās ir ievērojami sarucis, galvenokārt dēļ aukstā un lietainā laika. Ne visi zina, ka, neskatoties uz lietaino un vējaino laiku, velosezonu var ievērojami pagarināt, izvēloties piemērotu apģērbu, kas ražots tieši velobraucēju vajadzībām.

 

Kāda veida veloapģērbi ir pieejami un kam jāpievērš uzmanība tos izvēloties ikdienas braucējiem? (Velosporta entuziastiem piemērotāki būtu tieši velosportam radīti apģērbi.)

 

Sāksim ar kājām

Braucot ar velosipēdu, kājas vajadzētu pasargāt gan no vēja, gan ūdensšļakatām. Tieši tam ir domātas speciālas virsbikses, kas tiek ģērbtas pa virsu ikdienas biksēm un ir elpojošas, lai samazinātu iespējamo svīšanu. Izvēloties virsbikses, vajadzētu pievērst uzmanību virknei faktoru. Rāvējslēdzēji uz potītēm ļaus bikses ērti uzvilkt/novilkt ar apaviem kājās. No iekšpuses noslēgtas vīles nodrošinās ūdensizturību. Papildus drošībai uz biksēm vajadzētu būt atstarojošām joslām. Dārgākas un plānākas virsbikses salokot aizņems mazāk vietas un tās var ērtāk paņemt līdzi.

 

Pēdas

Slapjā laikā pēdas un apavi cieš visvairāk, pat tad, ja velosipēds ir aprīkots ar dubļusargiem. Šajos gadījumos palīdzēs kurpju pārklāji (saukti arī par mokasīniem vai virskurpēm), kas tiek vilkti pa virsu kurpēm un pasargā pēdas no šļakatām, dubļiem un saglabā siltumu.  Kurpju pārklāji parasti ir lietojami gan ar parastajiem apaviem, gan velokurpēm ar klipšiem. Izvēloties, vajadzētu pievērst uzmanību tam, lai zoles daļa būtu maksimāli izturīga un materiāls būtu ūdensizturīgs.

 

Ķermenis

Braucot ar velosipēdu ir būtiski, lai jaka būtu vēja un ūdensnecaurlaidīga un labi “elpotu”, lai novērstu svīšanu. Braucot ar velosipēdu ir dažas īpatnības, tāpēc būtu ieteicams izvēlēties tieši velobraukšanai domātas jakas.

 

Atbilstoši pozai uz velosipēda, velojakām ir pagarinātas piedurknes un aizmugures daļa, lai nosegtu rokas un muguras lejasdaļu. Rāvējslēdzēji un citi elementi ir veidoti tā, lai tos varētu ērti atvērt ar cimdiem rokās. Atstarojošie elementi nodrošina papildus drošību uz ceļa.

 

Izvēloties velojaku, vajadzētu pievērst uzmanību  tās ūdensizturībai (vai vīles ir noslēgtas no iekšpuses) un elpojamībai. Tāpat būtu svarīgi pārliecināties, ka aproces un krāga ir savelkamas un cieši piekļaujas ķermenim.

 

Rokas

Rokām būtu nepieciešami vēja un ūdensizturīgi elpojoši cimdi. Velocimdiem ir iestrādāti polsterējumi plaukstas atbalstam pret stūri. Ļoti noder arī pagarināta aproces daļa un cimda virspusē iestrādāts “dvielītis” sviedru notraukšanai.

 

Galva

Braucot ar velosipēdu aukstā laikā, galva pastiprināti salst, to veicina arī ķiverēs iestrādātās ventilācijas atveres. Velobraukšanai domātās cepures ir ļoti plānas, lai varētu pavilkt zem ķiveres. Aukstā laikā noteikti vajadzētu izvēlēties cepuri ar iestrādātu aizsardzību pret vēju. Mērenākos laika apstākļos ļoti ērta būs merino vilnas cepure.  Bez cepurēm var izmantot arī sildošās lentas. Sejas lejasdaļai un kaklam ļoti noder universāli elastīga auduma sildītāji, ko var izmantot kā cepuri, kā sejas masku vai šalli kakla aizsardzībai.

 

Kur iegādāties?

Veloapģērbs ir pieejams velo un sporta preču veikalos. Plašākā veloapģērbu izvēle Latvijā atrodama internetveikalā velolietas.lv, kur var saņemt ekspertu konsultācijas par piemērotākā veloapģērba izvēli.

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.