Notiks skolēnu drošas velobraukšanas kampaņa

27.11.2013.

 

Laikā no 25.11. – 29.11. Latvijas Riteņbraucēju apvienība (LATRIT) organizē skolēnu drošas velobraukšanas kampaņu, kuras laikā piecu Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu audzēkņi bez maksas saņems velosipēdiem paredzētas diožu lampiņas.

 

Kampaņas mērķis ir atgādināt skolēniem, kuri arī pēc vasaras sezonas turpina pārvietoties ar velosipēdu, par nepieciešamību parūpēties par savu redzamību un drošību. Gada tumšākais laiks,kas izvēlēts kampaņas norisei, ir tam piemērotākais brīdis.

 

Izglītības iestādes izvēlētas, vadoties pēc LATRIT veiktās aptaujas datiem par to, cik Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu audzēkņi ceļā uz skolu un mājup dodas ar velosipēdu, kā arī par to, cik atbildīgi izglītības iestādēs notiek Ceļu satiksmes noteikumu apmācība (ar pētījuma rezultātiem drīzumā iepazīstināsim LATRIT interneta vietnē www.divritenis.lv).

 

Iepriekš nepubliskojot kampaņai izvēlēto skolu sarakstu, iecerēts skolēniem sagādāt patīkamu pārsteigumu – pirms stundu sākuma katrs ar velosipēdu uz skolu atbraukušais skolēns saņems mirgojošu lampiņu, kas ceļu uz mājām padarīs daudz gaišāku un drošāku.

 

Latvijas Riteņbraucēju apvienība saka lielu paldies visiem lampiņu ziedotājiem un kampaņas atbalstītājiem: SIA „Gandrs”, SIA ”ZZK”, e-velostore, SIA „Alpha Baltic Sport”, SIA „S-pot”, SIA „Velokurjers” un CSDD.

 

Līdztekus drošas braukšanas kampaņai šonedēļ notiks arī citi velo un satiksmes drošības jautājumiem veltīti pasākumi. 25.novembrī Satiksmes ministrijā notiks Ceļu satiksmes drošības padomes ārkārtas sēde, kurā tiks lemts par ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaita samazināšanu. Nedēļu noslēgs vērienīga Rīgas velokonference 29.novembrī Rīgas domes ēkā.

 

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.