Nodibināta „Velotreka atbalsta biedrība”

02.11.2011.

 

Šī gada 24.oktobrī reģistrēta bezpeļņas organizācija „Velotreka atbalsta biedrība”, kuras mērķis ir panākt Velotreka izveidi Rīgā, kā ari veicināt treka riteņbraukšanu citur Latvijā.

 

 

 

Organizācijas „Velotreka atbalsta biedrība” dibinātāji ir divi Latvijas riteņbraukšanas entuziasti: Jānis Grīnvalds un Jānis Popils, kurus uzrunāja visai bēdīgais atjaunotās Latvijas velotreku liktenis, kā arī situācija ar vismaz diviem nerealizētajiem velotreka projektiem gan Murjāņu sporta ģimnāzijā, gan Rīgā, Anniņmuižā, kuri ir iesaluši lēmējinstitūciju kabinetos, neskatoties uz velotreka vitālu nepieciešamību sekmīgai riteņbraukšanas attīstībai un panākumiem starptautiskā mērogā.

 

Ņemot vērā šo pieredzi, „Velotreka atbalsta biedrība” centīsies īstenot treka projektu iespējami ekonomiskākajā variantā, veicot tajā maksimāli pārdomātu saimniecisko darbību, pastāvīgi informējot sabiedrību par tajā notiekošajām aktivitātēm. Biedrības plāns paredz izmantot jau esošu, dīkā stāvošu noliktavas tipa ēku ar minimālām īres izmaksām un labu ģeogrāfisko novietojumu, kuras sienās taptu 166.66 metru velotreks. Biedrība jau ir izveidojusi projekta vizualizācijas un aprēķinājusi nepieciešamo budžetu, kurš ir desmitiem reižu mazāks, kā iepriekš virzītiem velotreku projektiem Latvijā. Neskatoties uz mazākiem parametriem kā olimpiskajam trekam, dotais variants atbildīs starptautiskiem treka riteņbraukšanas noteikumiem un tajā varēs organizēt pat starptautiskas sacensības.

 

Visdrīzākajā laikā ar šiem materiāliem tiks iepazīstināti potenciālie atbalstītāji, lai pēc iespējas ātrāk varētu uzsākt treka idejas realizāciju. Biedrības entuziasti cer ietaupīt, darbus veicot pēc iespējas pašu un brīvprātīgo spēkiem, kā arī piesaistot ne tikai finansējumu, bet arī atbalstītāju pakalpojumus un materiālus. Ir padomāts par to, lai visi projektā iesaistītie būtu gandarīti par savu ieguldījumu, paredzot gan īpašas reklāmas vietas, pateicības plāksnītes mecenātiem, piemiņas sertifikātus, kā arī „kredītus” realizētā treka apmeklējumam bez maksas.

 

Būtiski panākt, lai jau gatavais treks nekļūst par šauras sabiedrības interesi, bet gan nodrošinātu piekļuvi plašam interesentu lokam, piedāvājot speciālos treka divriteņus uz vietas jebkuram, kurš vēlēsies izmēģināt savus spēkus vai vēl tikai apsvērs domu par treka divriteņa iegādi. Ēkā vēl ir brīvas papildus platības, kuras varēs izmantot citu sporta un kultūras aktivitāšu rīkošanai. Lielākais pozitīvais faktors ir tas, ka ēka atrodas pašā centrā, netālu no daudziem esošiem sporta objektiem.

 

Protams, ir cerība, ka šis ekonomiskais, bet šķietami visai simpātiskais risinājums būs tikai sākums Latvijas treka riteņbraukšanas un izcilo panākumu un tradīciju atdzimšanai, kuru pirmsākumi meklējami jau 19-tā gadsimta 90-tajos gados. Biedrība iecerējusi arī informēt sabiedrību, gan par šīm tradīcijām, gan par treka riteņbraukšanas aktualitātēm, lai vairotu interesi un atbilstošu sabiedrības attieksmi pret sporta veidu, kurš savulaik kalpojis par „šūpuli” visam Latvijas sportam.

 

„Velotreka atbalsta biedrība” aicina atsaukties visus, gan privātpersonas, gan organizācijas, kurām Velotreka atdzimšanas iecere šķiet saistoša!

 

Aktuālā informācija par „Velotreka atbalsta biedrības” aktivitātēm atrodama mājaslapā velotreks.lv, tvitera lapā twitter.com/velotreks un feisbuka lapā facebook.com/velotreks.

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.