Nākamajā nedēļā Valsts policijas Latgales reģiona četriem iecirkņiem būs izglītojoši semināri par riteņbraukšanu un ar to saistītām problēmām

17.04.2012.

 

Valsts policijai jau vairākus gadus ir izveidojusies konstruktīva sadarbība ar Latvijas Riteņbraucēju apvienību, kā rezultātā ir notikušas vairākas kampaņas par riteņbraukšanas drošību, velosipēdu drošu uzglabāšanu, velosipēdu brīvrprātīgo reģistrāciju, ar “ēsmas” velosipēdiem pret velozādzībām, un joprojām turpinās izglītojoši semināri Valsts policijas reģionālo iestāžu darbiniekiem par velosipēdu identifikāciju, zādzību reģistrāciju, uzskaiti, metodēm pret zagšanu un riteņbraucēju uzvedību.

 

Šāda veida semināri ir notikuši visvairāk Rīgas reģionā – iecirkņu inspektoriem, izmeklētājiem, ceļu policijai un arī policijas augstākajai vadībai. Pagājušajā gadā notika seminārs arī Valsts policijas Kurzemes reģiona vadībai, bet šogad semināri ir notikuši Zemgales reģiona iecirkņiem un VP Rīgas reģiona policijas Kurzemes iecirkņa darbiniekiem.

 

Turpinot iesākto semināru ciklu, nākamajā nedēļā ir paredzēti 4 semināri Latgales reģiona iecirkņiem:

 

– 24.04.2012. Preiļu iecirknī
– 24.04.2012. Rēzeknes iecirknī
un
– 25.04.2012. Daugavpils iecirknī
– 25.04.2012. Krāslavas iecirknī

 

Latvijas Riteņbraucēju apvienība uzskata, ka šis ir labs piemērs, kā ar Valsts Policijas priekšnieka Inta Ķuža iniciatīvu sadarbojoties ar riteņbraukšanas speciālistiem tiek veikts sabiedriski noderīgs darbs, kā rezultātā stiprinātas gan policijas darbinieku zināšanas, gan sekmēta sabiedrības drošība kopumā. Riteņbraukšana vairs nav reta un īpaša parādība, bet nu jau ikdienā tūkstošiem cilvēku visā Latvijā izvēlas velobraukšanu kā savu galveno ikdienas pārvietošanās veidu. Taču tendences rāda, ka, palielinoties riteņbraucēju skaitam, palielinās arī negadījumu skaits, un mums visiem ir jābūt gataviem novērst gan negadījumus, gan zādzības. Jau apzinoties straujo riteņbraucēju skaita pieaugumu Valsts policija jau laicīgi izglīto savus darbiniekus, lai tie būtu gatavi ikdienas darbam.

 

Seminārus organizē Valsts Policija sadarbībā ar biedrību “Latvijas Riteņbraucēju apvienība” un tās biedriem SIA “Velokurjers” un “Policistu velobiedrība”

 

Lektori Viesturs Silenieks un Oļegs Stoļarovs

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.