Mēs – BalticCycle salidojumā Lodzā Polijā!

22.11.2009.

 

No šī gada 16. – 18. oktobrim Polijas pilsētā Lodzā notika BalticCycle velobrauciena dalībnieku salidojums, uz kuru ieradāmies arī mēs.

 

Šogad ikgadējais BalticCycle brauciens norisinājās pa veseliem diviem maršrutiem. Viens no tiem vasaras sākumā saistībā ar Lietuvas tūkstošgades svinībām veda no Vācijas pilsētas Kvedlinburgas (šīs pilsētas annālēs pirmo reizi ticis minēts Lietuvas vārds) līdz Lietuvas galvaspilsētai Viļņai, bet otrs bija no Odesas uz Odesu jeb apkārt Krimai vasaras otrajā pusē, kurā piedalījāmies un kuru tehniski atbalstījām arī mēs.

 

Izbraucām ceturtdien no rīta, pa ceļam vēl paviesojoties Viļņā pie mūsu kolēģiem no Virtualus divraču informacijonas centras. Nakti pārlaidām viesnīcā Augustuvā, kur no rīta mums busiņā pievienojās salidojuma dalībnieki no Lietuvas. Vakarā nokļuvām galapunktā, kur sastapām daudzus paziņas no BalticCycle ceļojumiem. Salidojumu kopumā apmeklēja ap 40 dalībnieku pārsvarā no Polijas un Lietuvas.

 

Sestdien no rīta norisinājās kopīgs aptuveni 45 km garš velobrauciens pa maršrutu Lodzas apkaimē. Laiks, jāatzīst, mūs ļoti lutināja, par spīti laika ziņās solītajām spēcīgājām sniega vētrām un lietusgāzēm, par to, ka tādas bijušas, gan liecināja atsevišķas sniega kupenu paliekas ceļa malās. Maršruts veda pa visdažādākā seguma ceļiem, tā laikā apskatījām Polijas laukus, Lodzas pievārtes pilsētiņas sakoptos ciematus (no kuriem viens nosaukums izsauca neviltotu jautrību, jo saucās “Maskava”), baznīcas, kā arī bijām liecinieki lielu poļu kāzu norisei, interesanti, ka gandrīz ikviens apsveicējs jaunajam pārim nesa milzīgus iepakojumus ar suņu barību, kas ļāva nojaust vai nu minēto jaunlaulāto hobiju, nodarbošanos vai arī mājdzīvnieku lielumu un skaitu. Katrā ziņā iespaidiem bagāts izbrauciens.

 

Vakarā savukārt notika pasākuma saviesīgā daļa. Tajā salidojuma dalībnieki prezentēja filmas un bildes no vasarā notikušajiem braucieniem, kā arī iepazīstināja ar vēstulēm no uz salidojumu netikušajiem cilvēkiem. Pagaidām vēl nav zināms 2010. gada maršruts, taču to, kā vienmēr, varēsiet savlaicīgi uzzināt mūsu mājaslapā.

 

Savukārt mēs speciāli šim pasākumam bijām sagatavojuši prezentāciju par mūsu rīkoto svētceļojumu – velobraucienu “Dievnami Ziemeļkurzemes piekrastē”, kas notika šī gada augustā. To nākotnē plānots piedāvāt kā alternatīvu tiem velotūristiem, kas garu distanču un lielceļu vietā vēlētos vairāk laika pavadīt skaistā dabā, kultūras pieminekļu, baznīcu, ceļojot nostāk no maģistrāliem autoceļiem mežos un ūdenstilpņu tuvumā, un to visu kopīgi apvienojot ar garīgu piedzīvojumu. Šobrīd jau esam aizsākuši nākamā gada vasaras maršruta plānošanu.

 

Svētdien notika ekskursija ar autobusu pa Lodzas pilsētu, kuru šoreiz neapmeklējām, jo priekšā vēl bija garais ceļš mājup. Kopumā ļoti vērtīgs un atziņām bagāts brauciens, kurā iegūtā pieredze mums noteikti palīdzēs, organizējot jau otro svētceļojumu nākamgad. Informācija par jaunumiem sekos!

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.