Limbaži un apkārtne

Salacgrīvas novada TIC – Vitrupe – Motelis Casablanka

No www.vidzeme.com
Skatīt kartē

 

Maršruts sākas pie Salacgrīvas novada TIC pa Sila ielu braucot taisni nonākam silā. Pretī Svētciemam ir iespēja izbraukt uz šosejas A – 1 pa diviem ceļiem. Turpinām braukt pa meža ceļu nonākot pie Svētupes. Šķērsojam Svētupi pie lauku mājas „Vējavas” un kempinga „Rakari”.

 

Turpinām braukt pa meža ceļu garām Lāņu muižai, kamēr izbraucam uz šosejas A-1. Nedaudz pabraucot pa šoseju A – 1, nonākam uz veloceliņa, kas savieno trīs automašīnu stāvvietas Vitrupē pie jūras. Pēdējā stāvvieta atrodas pretī motelim „Casablanka”. Visā maršruta garumā ir iespēja piebraukt jūrmalā pa dažādiem meža ceļiem. Pludmale ir smilšaina un klusa, mazapdzīvota. Atpakaļ uz Salacgrīvu var braukt pa šoseju A – 1 vai pa pludmali.

 

Saulkrasti (Baltā kāpa) – Skulte (12 km) – Lauči (7 km) – Dunte (5 km)

No www.visitlimbazi.lv
Skatīt kartē
Kopējais maršruta garums 25 km

 

Informācija par naktsmītnēm Saulkrastu novadā:
Informācija par naktsmītnēm Limbažu novadā:

 

Saulkrasti no „Inčupes” līdz „Zvejniekciemam”

No www.vidzeme.com
Skatīt kartē
Ap 11 km

 

Saulkrastu dzelzceļa stacija „Inčupe”, ja ceļojat ar saviem riteņiem / „Pabaži”, ja nepieciešama velonoma – dzelzceļa stacija „Zvejniekciems”. Aptuvenais maršruta garums 11 km. Vilcienu kursēšanas saraksts skatīt www.ldz.lv .

 

Izkāpšana dzelzceļa pieturā „Inčupe” . Neliela orientēšanās caur mežiņu līdz Rīgas ielai un tālāk jau ceļš ved līdz Baltajai kāpai.

 

Pēc Baltās kāpas un Katrīnas liepu apskates ceļš ved uz vienīgo seno velosipēdu kolekciju Saulkrastu velosipēdu muzejā, Rīgas iela 44a, T. 28883160, darba laiks 10.00-18.00.

 

Muzejs sezonas laikā piedāvā arī velonomu, tādēļ , ja nav sava velosipēda, to varat iznomāt un savu ceļojumu uzsākt, braucot no Rīgas līdz dzelzceļa stacijai „Pabaži”. Pēc 15 minūtēm jau esat velomuzejā un tālāk pēc savas izvēles – doties uz Balto kāpu vai Saulkrastu centru.

 

Saulkrastu centrā ar velosipēdu var nokļūt līdz pat pludmalei. Velosipēdu var atstāt arī autostāvvietā pie viesu mājas „Saulrieti”, Raiņa iela 11, T 67951400. Viesu mājā „Saulrieti” atrodas kafejnīca „Krastiņbārs”, darba laiks 11.00 – 23.00, ja vēlaties ieturēt maltīti jūras tuvumā vai apēst līdzpaņemtās maltītes.

 

Tālāk ceļš ved uz Zvejniekciemu, uz Skultes ostu. Pa ceļam iespējams apskatīt pieminekli Neibādes peldvietas dibinātājam Lēdurgas baronam Karlam fon Reiternam, kas atrodas Saulkrastu estrādes teritorijā, un ģenerāļa Jāņa Baloža (1881-1965) piemiņas vietu.

 

Apskates objekti:

 

1. Baltā kāpa
Baltā kāpa atrodas Inčupes labajā krasta pie upes ietekas jūra, un no tas paveras izcili skaists skats uz Rīgas jūras līci.

 

2. Saulkrastu velosipēdu muzejs / velonoma
Kolekcija ataino Latvijas velosipēdu rūpniecības vēsturi pirmskara laika, kura līdzas unikāliem eksponātiem aplūkojama ari seno laiku darbnīca un veikals. Vienīgais velosipēdu muzejs Latvijā.
Rigas iela 44, Saulkrasti, T. 28883160, www.velomuseum.tk, sguntis@one.lv
Veic nelielus velosipēdu remontus!

 

3. Saulrieta taka
Aptuveni 4km gara meža taka, kas stiepjas gar jūras piekrasti no Baltas kāpas līdz Saules tiltam. No takas paveras skaists skats uz Pēterupes ieleju un jūru. Aplūkojamas 20 dižpriedes un īpatnējas formas koki.

 

4. Katrīnas liepas
Katrīnas liepas atrodas netālu no Baltas kāpas. Kā vēsta nostāsts, šis liepas stādījusi Krievijas ķeizariene Katrīna II, uz brīdi atpūšoties Pabažu jūrmalā.

 

5. Saulkrastu (Pēterupes) Ev. luteriska baznīca
Baznīcas ēkas celtniecība pabeigta 1856. gada. Tajā var aplūkot altāra gleznu “Kristus pie krusta”, kuru 1856. Gadā gleznojis mākslinieks Jāzeps Millers, baznīcas ērģeles un apgleznotu kanceles durvju pildiņu ar Sv. Pētera attēlu.
Ainažu iela 4, Saulkrasti, www.saulkrastubaznica.lv

 

6. R.Kaudzītes (1839 – 1920) dārza māja
Dārza māja atrodas blakus dzīvojamai ēkai, kurā dzīvojis latviešu rakstnieks Reinis Kaudzīte (1913 – 1920) un kopš 1991.gada veidota kā Saulkrastu muzejs, kur apskatāmi materiāli par Saulkrastu vēsturi. Iepriekšēja pieteikšanās.
Skolas iela 19, Saulkrasti, T. (+371) 29498563.

 

7. Dabas parks “Piejūra”
Vidzemes jūrmalas piekrastes daļa no Lilastes līdz Baltajai kāpai, kura saglabājusies neskarta daba, aizsargājami augi un savulaik ceļojoša kāpa.

 

8. Skultes osta
Zvejniecības un kokosta. Ostā apskatāms piemiņas akmens ar uzrakstu: “Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa ierosināta, Jūrniecības departamenta celta 1927. – 1937. gada tapa Skultes zvejnieku osta”.
Upes iela 41, Zvejniekciems, www.skulteport.lv

 

9. Kara ministra ģenerāļa Jāņa Baloža (1881-1965) piemiņas vieta
Nams, kurā savus pēdējos dzīves gadus pavadīja Latvijas armijas ģenerālis Jānis Balodis. Apskatāmas divas mēbelētas istabas.
Krasta iela 10, Saulkrasti, (+371) 29896885.

 

10. Piemineklis Neibādes peldvietas dibinātājam
Uzstādīts 1877. gadā  par godu Lēdurgas baronam Karlam fon Reitenrnam, kurš 1823.gadā dibināja Neibādes peldvietu. Līdz I. Pasaules karam Neibāde bija iecienīta atpūtas vieta ne tikai Ziemeļvidzemes muižnieku, bet arī citu Krievijas impērijas augstmaņu vidū. Piemineklis atrodas Saulkrastu estrādes parkā.

 

Limbažu apkārtnes velotaka (22 km)

No www.visitlimbazi.lv
Skatīt kartē

 

Maršruts ved galvenokārt pa meža ceļiem-gar Purgaiļu purvu (340 ha)- dabas liegumu, Eiropas nozīmes aizsargājamu dabas teritoriju. Nozīmīga Eiropas Savienības Biotopu direktīvas- augsto purvu un purvainu mežu aizsardzības vieta. Teritorijā konstatēts liels skaits ES Putnu direktīvas sugu. Galvenā maršruta garums 22 kilometri. PAVASARĪ UN LIETAINĀ LAIKĀ MARŠRUTS NAV IETEICAMS.

 

Lai nokļūtu uz velotakas no Limbažiem jābrauc 3 km pa Valmieras ceļu uz Umurgas pusi un pirms autobusu pieturas „Vilbakas” jānogriežas pa labi- pa zemes ceļu, kur arī sākas takas norādes un nedaudz uz priekšu novietots informatīvais stends.

 

Velotakai izstrādāti 3 varianti- galvenais maršruts ir ~22 km garš, īsākais~20 km, bet garākais ~24 km, taka ir marķēta, izvietots arī viens informatīvais stends.

 

Mēreni braucot taka veicama aptuveni 2.5 stundas laikā. Interesentiem, kuri nevēlas doties pa asfaltētu ceļu, kur ir ievērojami lielāka transportlīdzekļu plūsma, iespējams izvēlēties alternatīvos ceļus tā- lai nenobrauktu nevienu kilometru pa asfaltu ārpus Limbažu pilsētas robežām. Takā pāris vietās ir mitras vietas, kur ūdens saglabājas pavasarī un pēc lielām lietavām, bet ceļu ir iespējams turpināt gar takas malu, vasaras periodā konstatēti arī meža cūku rakumi takā, vietām ir „zaļie” posmi, kur izpļauta zāle. Piedāvātā velomaršruta posmā nav daudz nozīmīgu kultūrvēsturiski objekti, maršruts galvenokārt virzās cauri mežam vai garām pļavām. Viens no nozīmīgākajiem dabas objektiem ir Eiropas nozīmes aizsargājama dabas teritorija Natura 2000- Purgaiļu purvs, bet tas neatrodas maršruta redzamības zonā.

 

Takas idejas autore ir gide Daina Čakste, kuras viens no vaļaspriekiem ir velobraukšana, katru gadu tiek veikti vidēji 1000 km, apceļota Latvija, bet īpaši iepatikusies velobraucējiem draudzīgā infrastruktūra un dabas objekti Igaunijā. Velotaka ir garākais Limbažu rajona marķētais velomaršruts.

 

Apskates objekti:

1. Limbažos;
2. Akmeņkaļa darbnīca „Ķulmi”. Tālr. +371 26528909
3. Buļļumuižas senkapi. Šie akmens krāvuma senkapi attiecas uz bronzas laikmeta otro pusi un tā beigām un tie ir ap 3000 gadu veci apbedījumi. Šie Baltijas somiem piederošie apbedījumi tika atklāti 1928.g.- ap 30 akmens krāvumu, kuru augstums sniedzas līdz 2m un diametrs ir 3-14m. Apbedītie guldīti šķirstos, kas izlikti no akmeņiem, bet šķirstu pamatne nobruģēta sīkiem akmentiņiem. Katrā uzkalnā konstatēti 1-8 apbedījumi, gan skeletkapi, gan ugunskapi. Centrālā apbedījuma šķirsts parasti veidots rūpīgāk nekā pārējie, iespējams, ka tajā guldīts dzimtas vecākais. Arheologa J.Graudoņa vadītajos izrakumos 1965.g.atrasti sīki bronzas fragmenti, trauku lauskas, kaulu drumslas.Ar akmens riņķi apbedījumu grupu aptvēra sakarā ar cilvēkos pastāvošo ticību, ka riņķis ir robeža, ko nevar pāriet ne ļaunie gari, ne mirušo dvēseles, un akmens riņķis bija robeža starp dzīvo un mirušo pasauli.

 

Ēdināšanas iespējas:
Limbažos

 

Naktsmītnes:
1.Viesnīca „Saules parks”. Tālr. +371 22004433
2.Sporta un atpūtas centrs „Ezermala”. Tālr. +371 26425645
3.„Jauniešu naktsmītnes”. Tālr. +371 26422599
4.Lauku māja „Lauciņi”. Tālr. +371 29466955
5.Viesu māja „Purmaļi”. +371 29119780
6.Pirts „Noriņi”. +371 29827007
7.Atpūtas vieta „Mucenieki”. +371 29250431

 

Limbaži-Priedes-Tiegaži-Āstere-Pociems-Katvari-Umurga-Limbaži

No www.visitlimbazi.lv
Skatīt kartē
Maršruta garums: ap 38 km

 

Apskates objekti.
1.Limbaži.

 

2.Stirnu dendroloģiskie stādījumi. Katvaru pag. Regulāra plānojuma dārzs ar 38 eksotiskām koku un krūmu sugām.

 

3.Ķaukuļu grava. Katvaru pag. Gleznains apvidus ar dziļu gravu, kur agrāk bijis uzstādināts ezers. Šeit, “Ķaukuļu” mājās, kas piederēja Drieliņu pusmuižas rentniekam Rikveilim, par mājskolotāju no 1892.g. – 1893.g. strādājusi dzejniece Aspazija.

 

4. Āsteres muiža un parks. Viļķenes pag. Āstere. Izvietota Āsteres ezera krastā. Zviedru laikos ietilpa Limbažu pilsnovada sastāvā. Muižas parkā 7 Polijas lielčiekuru lapegles (1,1 – 2,6 m apkārtmērs), bet Āsteres ezerā uz salas – zivju gārņa kolonija. Āsteres ezera vidējais dziļums ir 3.9 metri, bet maksimālais dziļums – 6.6 metri. Ezeram ir vairākas (3 gab.) salas.

 

5. Āsteres obelisks. Viļķenes pag. Zinātnieki uzskata, ka šo obelisku , kuru rotā ēģiptiešu hieroglifi, licis darināt vietējais muižnieks pēc Ēģiptes obelisku parauga, taču vecāki cilvēki apgalvo, ka tas tiešām ticis atvests no Ēģiptes.

 

6.Dzejnieku Bārdu dzimtas muzejs „Rumbiņi”. Katvaru pag., T.64050500, 26329315. Muzejs iepazīstina ar Bārdu dzimtas vēsturi un ļauj izjust senās Vidzemes lauku sētas auru. Piedāvā ekskursijas muzejā un tā teritorijā, atpūtu visai ģimenei, telts un ugunskura vietas.

 

7.Katvaru muiža un parks. Katvaru pag. Katvaru muiža un tās apbūve ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Ievērību pelna muižas būvapjomi, fasādes konstruktīvie paņēmieni, kungu ēkas fasāžu dekoratīvā apdare – mansarda logi ar pilastriem, ķieģeļu joslas, muižas kompleksa simetriskais plānojums, kuru rada saimniecības ēku izvietojums pa perimetru abpus parādes fasādes zālājam. Skaists, īpatnēji veidots regulāra stila parks ar divām terasēm un ezeru. Gar ezera krasta terasēm stiepjas vecu liepu alejas ar atpūtas stūrīšiem. Parka veidojumā saglabājušās 19.gadsimta sākuma baroka – klasicisma pazīmes.

 

8.Katvaru ceļa ozolu aleja. Katvaru pag. Tā ir ap 1km gara  aleja Katvaru ezera galā.

 

9.Umurgas ev.-lut. baznīca. Umurgas pag., Umurga. Celta 1496.g., vecākā baznīca Limbažu rajonā. 19.gs. otrajā pusē par mācītāju strādājis rakstnieks un pirmo latviešu dziesmu svētku organizētājs J.Neikens.

 

Ēdināšanas iespējas:
Limbažos

 

Naktsmītnes
1.Limbažos
2.Maršruta tuvumā:
Pirts „Noriņi”. Limbažu pag., Ozolaine. +371 29827007
Atpūtas vieta „Mucenieki”. Limbažu pag. +371 29250431
Lauku māja „Upītes”. Katvaru pag. Tālr. +371 29173053
Lauku māja „Dzirnupes”. Viļķenes pag. Tālr. +37126408465
Atpūtas komplekss „Dārziņi”. Viļķene. Tālr. +371 26523482, 26344518
Viļķenes pamatskolas internāts. Viļķene. Tālr. +371 64063216, 26164787

 

Limbaži-Viļķene-Ķirbiži-Lauvas-Pāle-Ārciems-Āstere-Limbaži

No www.visitlimbazi.lv
Skatīt kartē
Maršruta garums: ~ 80 km
Apskates objekti:
1.Limbažos

 

2.Viļķenes Sv. Katrīnas luterāņu baznīca. Viļķenes pag., Viļķene. Celta 1866.g. gotikas stilā. 1868.g. būvētās ērģeles ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

 

3.Viļķenes bļodakmens. Viļķenes pag., Viļķene. Atrodas ceļa Viļķene- Ķirbiži  kreisajā pusē aiz bijušās pareizticīgo baznīcas drupām  un Viļķenes kapiem nelielā mežiņā, apmēram 25 m no upītes, ko vietējie sauc par  Urdziņu. Viļķenes bļodakmens ir rupjgraudains, sarkanīgs granīts. Tas ir dziļi iegremdēts zemē. Akmens diametrs ir 1,15- 1,20 m .Vidū iekaltās bļodas diametrs- 35 cm, dziļums- 15- 22 cm. Arī Viļķenes akmenim, tāpat kā visiem Rietumkurzemes bļodakmeņiem, gar sāniem ik pēc 8,5 cm iekaltas tradicionālās 5 cm platās rievas. Akmens cilindriski apdarinātās daļas augstums ir 50 cm. Apakšējā daļa neizveidota, rupji apskaldīta. Viļķenes bļodakmens augstums- 85 cm. Tas guldīts uz akmens šķembām, starp kurām daudz koka ogļu. Agrākos laikos ap akmeni bijušas ganības.

 

4. Ķirbižu meža izziņas taka. Viļķenes pag., Ķirbiži. 2,1 km gara. Taka izveidota apļveidā gar Vitrupes abiem krastiem. Visā takas garumā var mācīties atpazīt Latvijas mežu raksturīgākos kokus, krūmus un augus.

 

Takas objektu saraksts:

 

Ķirbižu meža muzejs – atklāts 1989.g. Apskatāma plaša ekspozīcija par Latvijas mežsaimniecības attīstību, dzīvnieku un augu pasauli.

“Vālodzes” dižozols – apkārtmērs 5,9 m, piektais lielākais koks Limbažu rajonā.

Egles stādījums – sastāva kopšanas cirtes principi.

Vecā pagraba drupas – savdabīgs akmeņu krāvums mežā.

Šķerslaukuma mērīšana – izkopta mežaudze-šķerslauka mērīšanas vieta un citi ar to saistīti rādītāji.Izkopta egļu audze – krājas kopšanas cirtes piemērs.

Dižskābarža kultūra.

Izcirtuma atjaunošana – mākslīgi atjaunots izcirtums.

“Vīna pagrabiņš” – no akmeņiem veidota, Ķirbižu barona atpūtas terase Vitrupes krastā.

“Intīmstūrītis” – vecs priežu puduris (159 gadi), ekoloģisks objekts.

 

5.Svētupe.Iztek no Dūņezera Z gala, ietek Rīgas jūras līcī pie Svētciema. Svētupe ir starptautiski definēta Lašupe, kurā bez lašiem un taimiņiem ir arī daudzi citi Eiropas nozīmes aizsargājamie dzīvnieki -ūdri, biezās upes perlamutenes u.c. Laivošanai izmantojama pavasaros augsta ūdenslīmeņa laikā, rudeņos vai pēc ilgstošiem lietus periodiem.

 

6.Pāle. Pāles pagasta novadpētniecības muzejs. “Kalnakrogs”, Pāles pag. Tālr. +371 26539080, 26189395. Pāles muzejs ir vienīgais Latvijā, kurā ir iespējams uzzināt par Vidzemes lībiešu vēsturi. Pāles novadpētniecības muzejā 2002. gadā sākās pētījumi, lai apzinātu Vidzemes lībiešu pēctečus. Šobrīd nešaubīgi var uzskatīt par maldīgu viedokli, ka  lībieši Vidzemē ir izmiruši jau 19. gadsimta otrajā pusē. Pētījumi arhīvos un novada pareizticīgo un luterāņu draudžu nepublicētie dokumenti pierāda, ka lielākā daļa šo dzimtu ir bijušas plašas un sazarotas, to pēcteči vēl arvien dzīvo ne tikai Svētciema apvidū, visā Latvijā un ārvalstīs.

 

Piemiņas akmens atrodas pretī Lauru mājām Svētupes labajā krastā. Akmens ir neliels un uz tā virsmas ir šāds uzraksts: Pirmd.5.Julijs, 1867., G.L: J.B:B.J., J.K: M.K: E.B.

 

Par šo vietu ir nostāsts: To vietu, kur ir akmens, sauc par Āzenbergu. Svētupes  krastā bija izveidoti celiņi un sakopts upes krasts. Tā veidošanu un kopšanu veicis Birkenfelda tēvs. Akmenī iegravētais gada skaitlis- Āzenbergas atklāšanas laiks. Norādīti strādnieku vārdu un uzvārdu pirmie burti. Vietas izveidošana notikusi vienlaicīgi ar Pāles dzirnavu palaišanu.

 

Ozolkalniņa akmens izmantots, lai iemūžinātu patīkamus notikumus. Tajā iekalta sieviešu intīmā vieta. Stāsta, ka pie šī akmens pirms apmēram simts gadiem bijusi satikšanās vieta „Ķirpaku” māju saimniekam no Svētciema pagasta ar savu izredzēto no pāliešiem un viņam visa tā mīlas lieta tā patikusi, ka licis savam kalpam to iemūžināt un iekalt akmenī.

 

7.Niedrāju Pilkas purva dabas taka. Pāles pag. Purvā izveidotas pastaigu takas un skatu tornis.

 

8.Ārciema muižas parks. Ārciems, Pāles pag. Ārciema parks stādīts laika posmā no 1902.- 1914.gadam. Šis ir viens no visjaunākajiem muižas parkiem Latvijā. Pašlaik parks ir diezgan aizaudzis, nekopts. Tas ir ainavu parks 8,1 ha ar 21 vietējo un 37 svešzemju koku un krūmu sugām. Savdabīgākās ir pelēkais valrieksts, Sibīrijas baltegle, Tatārijas kļava, parastais etiķkoks, sarkanais plūškoks un c. Parka reljefs ir līdzens, viegli nolaidens pret ezeru. Stādījumu pamatā daudz liepu, kā arī ozols, kļava, vīksna un osis. Parkā dižozols ar perimetru- 6,7m. No muižas ēkām saglabājusies 19.gs.celtā klēts.

 

9.Āsteres muiža un parks. Viļķenes pag., Āstere. Izvietota Āsteres ezera krastā. Zviedru laikos ietilpa Limbažu pilsnovada sastāvā. Muižas parkā 7 Polijas lielčiekuru lapegles (1,1 – 2,6 m apkārtmērs), bet Āsteres ezerā uz salas – zivju gārņa kolonija. Āsteres ezera vidējais dziļums ir 3.9 metri, bet maksimālais dziļums – 6.6 metri. Ezeram ir vairākas (3 gab.) salas.

 

10.Āsteres obelisks. Viļķenes pag. Zinātnieki uzskata, ka šo obelisku , kuru rotā ēģiptiešu hieroglifi, licis darināt vietējais muižnieks pēc Ēģiptes obelisku parauga, taču vecāki cilvēki apgalvo, ka tas tiešām ticis atvests no Ēģiptes.

 

Ēdināšanas iespējas:

Limbažos

 

Naktsmītnes
1. Limbažos
2. Maršruta apkārtnē
Pirts „Noriņi”. Limbažu pag. Tālr.  +371 29827007
Viļķenes pamatskolas internāts. Viļķene. Tālr. +371 64063216, 26164787
Atpūtas komplekss „Dārziņi”. Viļķene. Tālr. +371 26523482, 26344518
Lauku māja „Dzirnupes”. Viļķenes pag. Tālr. +37126408465
Lauku māja „Svētupes”. Salacgrīvas l.t. Tālr. +371 64041469, 26555239

 

Limbaži-Lāde-Nabe-Limbaži

No www.visitlimbazi.lv
Maršruta garums: ~35 km

Apskates objekti:

1. Limbaži

 

2. Langaču lidlauks. Limbažu pag. Tālr. +371 26490178, 26391390. Vienīgais aerodroms Limbažu rajonā. Iespējams apskatīt Limbažu apkārtni no putna lidojuma.

 

3. Jumpravmuižas ezeru virkne. Limbažu pag. Lādes pusē cits pēc cita virknējas Skujas, Bruņķīšu, Auziņu, Mazezers, Dziļezers un Riebezers.  Šeit atrodas Dziļezera – Riebezera, Dūņezera un Purgaiļu purva dabas liegumi. Pēdējo gadu laikā jaunu dzīves elpu ieguvis Bruņķīšu ezers – viens no 6 Jumpravmuižas ezeru virknes ezeriem. Makšķernieku un atpūtnieku ērtībām ir izveidotas ugunskura vietas, izbūvētas 5 laipas, attīrīta peldvieta, sakopta apkārējā teritorija. Tiek piedāvātas laivas.

 

4. Nabes muiža un parks. Limbažu pag., Lādezers. Nabe 14.gs.minēta kā arhibīskapa pils, no kura saglabājies tornis. Vēlāk 17.gs. tajā atradies klosteris. Tam blakus uzbūvēta jaunā muižas pils. Nabes muiža 19.gs. piederēja fon Sīversu dzimtai. Nabes muižas parks- 2,8 ha.Parka vecākā daļa atradusies uz D no kungu mājas, kādreiz ar regulāra plānojuma iezīmēm. Tagad parks aizaudzis, sākotnējais plānojums izzudis.D daļā aizaudzis dīķis,kura krasti apauguši ar vietējo koku sugām un grupu stādījumu atliekām.  Parkā vecākie stādījumi saglabājušies no 18.gs beigām- 19.gs sākuma. Tie ir ozoli un vīksnas. Parks ir nekopts, aizaudzis. Muižas komplekss ar saimniecības ēkām ir privātīpašums.

 

Ēdināšanas iespējas:

Limbažos

 

Naktsmītnes
1. Limbažos
2. Pirts „Noriņi”. Limbažu pag., Ozolaine.  Tālr. +371 29827007
3. Atpūtas vieta „Mucenieki”. Limbažu pag. Tālr. +371 29250431
4. Telšu vieta „Jumpravmuiža”. Limbažu pag.  Tālr. +371 64050654, 26302213
5. Telšu vieta „Priedītes”. Limbažu pag.  Tālr. +371 26179055
6. Atpūtas komplekss „Meža salas”. Limbažu pag. Tālr. +371 29122133
7. Atpūtas vieta „Viesturi”. Limbažu pag. Tālr. +37129740872
8. Atpūtas vieta „Bruņķīši”. Limbažu pag.  Tālr. +371 29379572
9. Viesu māja „Garpēteri”. Limbažu pag.  Tālr. +371 29148762
10. Telšu vieta „Skariņas”. Limbažu pag. Tālr. +371  29425974, 26395973
11. Lauku māja „Lauciņi”. Limbažu pag.  Tālr. +371 29466955, 29155502
12. Viesu māja „Purmaļi”. Limbažu pag. Tālr. +371 29119780
13. Lādezera pamatskolas internāts. Limbažu pag. , Lādezers. Tālr. +371 64071269
14. Pirts „Urakši”. Limbažu pag.  Tālr. +371 29268666
15. Telšu vieta „Burtnieki”. Limbažu pag.  Tālr. +371 29807836

This entry was posted in Vidzeme. Bookmark the permalink.

Comments are closed.