Latvijas Velo informācijas centrs 7.decembrī piedalīsies konferencē Briselē par EuroVelo maršrutu tīkla attīstību

05.12.2011.

 

Latvijas Velo informācijas centrs 2012.gada 7.decembrī dodas uz Briseli, lai pārstāvētu Latviju tanī notiekošajā konferencē “EuroVelo, Eiropas velomaršrutu tīkls no 2012.-2020. gadam”. Konferencē tiks runāts par padarīto 2011. gada laikā, kā arī tiks saskaņotas turpmākās darbības jaunā apstiprinātā EuroVelo 13 jeb “Dzelzs priekškara maršruta” attīstīšanā.

 

EuroVelo ir Eiropas Riteņbraucēju federācijas projekts, kas paredz izveidot vienotu veloceļu tīklu, kas aptvertu visu Eiropu, tā skaitā vienotus standartus ceļazīmju sistēmā un infrastruktūrā. Iecerētais tīkla kopgarums ir 70 000 km, no kuriem 45 000 km dabā jau ir izveidoti. Velo ceļi ved cauri pilsētām, kā arī dažādiem interešu objektiem. EuroVelo maršruti savieno Eiropas pilsētas pa īsāko, ērtāko un drošāko iespējamo attālumu, tiem ir noteikts motīvs, kam var būt gan ģeogrāfiska, gan kulturāla ievirze, kā arī iekļauj īpaši velobraucējiem saistošus apvidus un ainavas. EuroVelo galvenais mērķis ir savienot Eiropas valstis ar vismaz vienu maršrutu.

 

Latvijā ir EuroVelo posmi trim maršrutiem – “Apkārt Baltijas jūrai”, “Austrumeiropas velomaršruts Nordkaps-Atēnas”, kā arī “Dzelzs priekškara maršruts”. Kopš 1999. gada Eiropas Riteņbraucēju federācijas oficiālais pārstāvis Latvijā ir Latvijas Velo informācijas centrs, un vairāk par Latvijas maršrutiem iespējams uzzināt, apmeklējot organizācijas mājaslapu www.bicycle.lv, savukārt informācija par visiem EuroVelo maršrutiem atrodama mājaslapā www.eurovelo.org

This entry was posted in EuroVelo ziņas, Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.