Latvijas Veclaiku divriteņu klubs aicina pievienoties velosipēdu Tvīda braucienam 2010. gada 23. maijā Liepājā

17.05.2010.

 

Savā gada jubilejā Latvijas Veclaiku divriteņu klubs aicina visus veloentuziastus svinēt velo-svētkus, pievienojoties pirmajam Latvijā rīkotajam Tvīda braucienam Liepājā, 23. maijā.

 

Tvīda brauciens – no angļu valodas „Tweed run” – ir neformāla velokultūras kustība, kuras tradīcijas centrā ir veclaicīgo velosipēdu un īpašo retro tērpu parāde. Pirmais šāds brauciens notika Londonā 2009. gadā. Tas guva lielu atzinību un vēlāk izplatījās arī Amerikas, Rietumeiropas un citās pasaules lielpilsētās.

 

Pirmais Latvijā Tvīda brauciens notiks 2010.gada 23. maijā Liepājā. Tās sāksies  plkst. 12:00 Rožu laukumā un turpināsies 1,5 stundu ilgā pārādē pa Liepājas centru īpašā orķestra pavadībā, svinīgi noslēdzoties Liepājas promenādē ar dalībnieku apbalvojumiem par daiļāko velosipēdu un švītīgāko tērpu, kā arī jaundibināto tradīciju – Tvīda Karaļa un Karalienes kronēšanu.

 


Lai brauciens izdotos krāšņs un tradīcijām atbilstošs, dalībnieki ir laipni aicināti sagādāt sev 20. gadsimta sākuma stila tērpus, ideālā gadījumā pieskaņotus saviem velosipēdiem. Kaut arī Tvīda brauciens ir īpaši orientēts uz veclaicīgajiem un pilsētas divriteņiem, jebkura velosipēda īpašnieks ir laipni aicināts piedalīties!

 

Brauciena dalībnieki ir aicināti piedalīties arī Latvijas Veclaiku divriteņu kluba biedru rīkotajās darbnīcās, kas notiks sestdien, 22. maijā Liepājā, Graudu ielā 22, kā arī apmeklēt kluba jubilejas balli ar improvizācijas meistara Vara Klausītāja īpaši veidotu zīmējumu izrādi “Latvijas Ērglis” un dejām jaunatklātajā Red Sun Buffet bārā Liepājas pludmalē.

 

Tvīda braucienu rīko Latvijas Veclaiku divriteņu klubs (vairāk info 2.lpp.) sadarbībā ar saviem Liepājas biedriem – pasākumu rīkotājiem „Mājas svētki” corp. un vairākām draudzīgām organizācijām. Tvīda braucienam pievienosies arī 22. maijā notiekošā velobrauciena „Velodiena Kuldīgā” dalībnieki.

 

Organizatori piedāvā palīdzību ar Tvīda brauciena dalībnieku velosipēdu nogādi no Rīgas uz Liepāju. Interesenti var pieteikties līdz 19. maijam, rakstot uz e-pasta adresi: latveloclub@gmail.com vai zvanot uz tel. 29529238.

 

Par Latvijas Veclaiku divriteņu klubu:

Latvijas Veclaiku divriteņu klubs ir dibināts 2009. gada 22. maijā ar mērķi celt gaismā Latvijas spilgtās riteņbraukšanas tradīcijas. Klubs aktīvi iestājas par velo-kultūras un velosipēdu vides veicināšanu un attīstību Latvijā. Tas nodarbojas ar vēsturisko spēkratu restaurāciju un popularizēšanu, Latvijas industriālā velo-mantojuma pētniecību, kā arī ar velo-kultūras attīstības pasākumu rīkošanu un jauniešu neformālo izglītību.

 

Kluba dibinātajs un idejas autors ir Toms Ērenpreiss; Čaka ielā 90 Rīgā aktīvi darbojas velosipēdu restaurācijas darbnīca; nesen Kalnciema ielas kvartālā tika atklāts arī pilsētas divriteņu veikals „Ereinpreiss”. Šobrīd kluba biedru skaits tuvojas pussimtam, ir izveidoti atbalsta punkti arī Kuldīgā un Liepājā. Savas pirmās darbības gada laikā Latvijas Veclaiku divriteņu klubs ar draugiem un atbalstītājiem ir  piedalījušies Kuldīgas pilsētas svētkos, Rīgas pilsētas svētkos, Vienības braucienā, akcijā „Diena bez auto”, „Retro moto-velo Saulkrasti 2009” un „Kritiskajā masā 2010”.

 

Programma

Sestdiena, 22. maijs – Latvijas Veclaiku divriteņu kluba gada jubilejas pasākums Graudu ielas 22 pagalmā
Visas dienas garumā darbojas darbnīcas:

  • Ērenpreiss velosipēdu darbnīca,
  • velosipēdu pušķošanas darbnīca (Jana Jankovska, Sabīne Vīksne),
  • retro foto darbnīca (ISSP)

12:00 Atklāšana un aizraujošs stāsts par velosipēdu vēsturi Latvijā (stāsta Saulkrastu       velosipēdu muzejs)
13:00 Performance: no „0” līdz 1 ritenim (Ērenpreissa darbnīca)
16:00 ~17:00 Velo-ekskursija pa Liepājas velo-vēsturiskajām vietām
21:00 Veclaiku divriteņu kluba gada jubilejas balle

Red Sun Buffet, Liepājas pludmalē

  • Zīmējumu izrāde-improvizācija „Latvijas ērglis” – Varis Klausītājs
  • Velo slaid-shovs un dejas ar Dj apvienību Värka Kru, Raitis un Romantix

 

Svētdiena, 23. maijs – Tvīda brauciens
12:00 pulcēšanās Rožu laukumā
12:30 Tvīda brauciens: Rožu laukums – Graudu iela – Kurmāja prospekts – Kungu iela – Bāriņu iela – Liepājas Promenāde – Emīla Melngaiļa koledžas flautas kvarteta, Durbes mūzikas studijas bērnu orķestra, Mareka Radzēviča čella un „Mehāniskā švīta” apvienības muzikālā pavadījumā
14:00 Brauciena svinīgais noslēgums un švītīgāko dalībnieku apbalvošanas ceremonija, Tvīda Karaļa un Karalienes kronēšana
14:30 Vēsturiskā kopbilde

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

One response to “Latvijas Veclaiku divriteņu klubs aicina pievienoties velosipēdu Tvīda braucienam 2010. gada 23. maijā Liepājā”

  1. Title

    […]please pay a visit to the web pages we adhere to, which includes this one, as it represents our picks from the web[…]