“Lai miers valda uz Zemes” 2004.06.19 “Ziemeļlatvija”

03.07.2006.

 

Ceturtdien pie Valkas domes satikās septiņu velotūristu grupa no Latvijas ar citu valstu velosipēdistiem, kuri piedalās pārbraucienā līdz Atēnām.

 

«Projekta mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību velotūrismam un Eiropā izveidot 11 velomaršrutus, kuros būtu iekārtotas joslas un celiņi, pa kuriem, aizsargāti no automobiļiem, varētu pārvietoties velosipēdisti. Veloceliņiem jābūt gleznainās, tūristiem pievilcīgās un interesantās vietās, aprīkotiem ar ceļa zīmēm,» informē projekta «Eirovelo» vadītājs Latvijā Oļegs Stoļarovs, kurš pārņēma stafeti no Igaunijas posma koordinatora.

 

Maršruts iet cauri 11 valstīm. Brauciens sākās Norvēģijā, 6 maijā. Valkā kopā ar Latvijas velotūristiem bija braucēji no Itālijas, ASV, Lietuvas, Igaunijas. Velobrauciena garums ir seši tūkstoši kilometru. Līdz galamērķim paredzējuši nokļūt deviņi braucēji. Viņi Atēnās ieradīsies Olimpisko spēļu atklāšanas Iaikā. 21 dalībnieks veiks tikai daļu no maršruta atkarībā no izbrīvētā laika un līdzekļiem. Velosipēdisti nakšņos skolās. Oficiālais Latvijas pārbrauciena posms vakar sākās Valmierā, kur velosipēdistus sagaidīja pilsētas mērs un projekta sponsors no Tokijas, kurš speciāli trešdien ieradās Latvijā. Valmierā notika arī preses konference ar brauciena dalībnieku piedalīšanos. Velosipēdisti Valmierā ieraka stabiņu ar piemiņas plāksni, uz kuras četrās valodās ir rakstīts: “Lai miers valda uz Zemes.” Japānas fonds “Par mieru” visiem cilvēkiem pasaulē cenšas atgādināt, ka pārlieku daudz naudas tiek tērēts karam.

 

Kā uzsvēra projekta Latvijas posma vadītājs O. Stoļarovs, Latvijā īpaša vērība veloceliņu izveidošanā jāvelta Latgalē un Vidzemē, jo Kurzemē un Zemgalē kaut kādi aizsākumi šajā darbā jau ir.

 

Aldis Dubļāns

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.