Kuldīgas nakts velobrauciens 2010

01.03.2010.

 

2010. gada 22. maijā Kuldīgā nu jau trešo gadu pēc kārtas notiks svētki visiem velobraucējiem – “Velodiena Kuldīgā”. Šī pasākuma ietvaros 2009. gadā notika līdz šim lielākais nakts velobrauciens Latvijas vēsturē, kas pulcēja 350 dalībnieku.

 

Velodienas Kuldīgā mērķis ir veicināt veselīgu dzīvesveidu, zaļu domāšanu, satiksmes dalībnieku drošību, popularizēt velosipēdu kā alternatīvu transportlīdzekli automašīnām, kā arī izglītot bērnus un jauniešus ceļu satiksmes noteikumos.

 

Lai velodienu padarītu pēc iespējas pieejamāku pilnīgi visiem velodraugiem, šogad tā notiks sestdienā, un, gluži kā iepriekšējos gados, dalība velodienā ir plānota bez maksas.

 

Pasākuma ietvaros norisināsies 2 velobraucieni – dienas, kā arī nakts velobrauciens Kuldīgas pilsētā un tās apkārtnē. Visas dienas garumā pilsētā norisināsies arī dažādi kultūras pasākumi, konkursi un citas aktivitātes, būs ar ceļu satiksmes drošību, velosipēdiem un velotūrismu saistītas informācijas izplatīšanas stendi. Savukārt uzreiz pēc nakts velobrauciena finiša Kuldīgas pilsētas apkaimē notiks nakts koncerts, brīvdabas kino, kā arī citi izklaides pasākumi. Pasākuma dalībnieki savā īpašumā iegūs dažādas noderīgas balvas – T-kreklus, uzlīmes, somiņas, kā arī atstarotājus, tāpat bez maksas tiks nodrošināts velo serviss, maršruta kartes un velotūrisma gidi.

 

Velodienu Kuldīgā atbalsta Eiropas Komisija kopā ar Nīderlandes Karalistes vēstniecību un Kuldīgas pilsētas domi. Pasākumu tehniski palīdzēs nodrošināt viens no lietišķā velotransporta pamatlicējiem Latvijā – SIA “Velokurjers”. Savukārt šī gada pasākuma patrona lomu uzņemsies Latvijas Televīzijas raidījuma “Vides Fakti” žurnālists, zaļās domāšanas un dzīvesveida aktīvists Sandijs Semjonovs.

 

Tā kā, ja Jūs atbalstāt vides aizsardzības pasākumu veicināšanu, uzskatāt, ka velosipēds var būt alternatīvs transporta līdzeklis, Jums ir svarīga drošība uz ceļiem, kā arī esiet aktīva un veselīga dzīvesveida piekritējs, tad gaidīsim Jūs 22. maijā, lai kopīgi iepazītu Kuldīgas skaistākās vietas, pārvietojoties ar videi draudzīgu transporta līdzekli!

 

Pasākuma programma:

10:30 – 12:00 Ierašanās, reģistrēšanās Kuldīgas pilsētas laukumā.
12:00 – 12.30 Atklāšanas ceremonija Kuldīgas pilsētas laukumā.
12:30 – 18:30 Velobrauciens uz Pelčiem, Snēpeli un atpakaļ uz Kuldīgu.
18:30 Apbalvošanas ceremonija, dāvanas dalībniekiem. Vakariņas ielūgtajiem viesiem viesnīcā “Metropole”.

21.30 – 23.00 Ierašanās, reģistrācija nakts velobraucienam.
23.00 – 1.00 Nakts velobrauciens (~18 km).
01.00 Pasākumi dalībnieku telšu pilsētiņā (brīvdabas kino, ugunskuri, dejas utt.).

 

Informācija par Velodienu Kuldīgā: www.eiropainfo.lv, www.visit.kuldiga.lv, www.kuldiga.lv.

 

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

2 responses to “Kuldīgas nakts velobrauciens 2010”

  1. Title

    […]here are some hyperlinks to internet sites that we link to due to the fact we think they’re worth visiting[…]

  2. Title

    […]always a significant fan of linking to bloggers that I love but do not get quite a bit of link enjoy from[…]