Ķemeri – Antiņciems – Lapmežciems – Bigauņciems – Jaunķemeri – Ķemeri (21 km)

No www.velonoma.lv un www.takas.lv

 

Velosipēdu noma: Ķemeru dzelzceļa stacijas ēkā, tālr. +371 20257295
Maršrutu autors: Jānis Pļavinskis, SIA “Ķemeru takas”

 

Maršruts ir apļveida (atgriežas sākumpunktā) un ved pa maz un ļoti maz noslogotiem vispārējas lietošanas ceļiem ar zemes, grants un asfalta segumu.

 

Maršruts sākas no Ķemeru velonomas – Ķemeru dzelzceļa stacijas. Pametot Ķemerus un Jūrmalas pilsētu pa Robežu ielu, braucēji šķērso nelielu mežu, pēc tam pa diezgan sliktu ceļu- Raganu purvu un nonāk Antiņciemā, kur iespējama pirmā pieturvieta.

 

Tālāk maršruts jāturpina pa grants ceļu Lapmežciema virzienā paralēli Kaņiera ezera dienvidaustrumu krastam. Nākamā iespējamā pieturvieta- Kaņiera putnu vērošanas tornis (ceļa malā kreisajā pusē ir labi saskatāma norāde).

 

Pēc uzkāpšanas putnu vērošanas tornī brauciens turpinās līdz Lapmežciemam, kas ir tieši pusceļš. Tur var apmeklēt muzeju vai pieturēt kādā ēstuvītē.

 

Ceļš jāturpina pa Kolkas šosejas malu (asfalta segums, ieteicams braukt pa ietvi šosejas kreisajā malā) un pa veloceliņu, kas no Bigauņciema sākas šosejas labajā pusē un jābrauc līdz Jaunķemeriem. Alternatīva- brauciens līdz Jaunķemeriem gar jūras malu.

 

Pēdējie 6 km no Jaunķemeriem līdz Ķemeru dzelzceļa stacijai jāveic pa asfaltēto Jaunķemeru ceļu. “Ķemeru takas” aicina visā brauciena laikā ievērot ceļu satiksmes noteikumus, braukšanas disciplīnu un respektēt pārējos ceļu satiksmes dalībniekus!

 

This entry was posted in Jūrmala. Bookmark the permalink.

Comments are closed.