Grāmatas “Dzelzs priekškara maršruts” atvēršana Rīgā

12.10.2009.

 

Trešdien, 2009. gada 14. oktobrī Rīgā notiks grāmatas “Dzelzs priekškara maršruts” atvēršanas pasākums, kas sāksies ar velobraucienu no Berlīnes mūra fragmenta Kronvalda parkā līdz Brīvības piemineklim. Braucienā riteņbraucējiem pievienosies EP un Vācijas Zaļo partijas deputāts Mihaels Krāmers, EP deputāts un TB/LNNNK valdes priekšsēdētājs Roberts Zīle, LR Vides ministrs un ZZS valdes priekšsēdētājs Raimonds Vējonis, kā arī LZP līdzpriekšsēdētājs un mūsu biedrības “Latvijas velo informācijas centrs biedrs” Viesturs Silenieks.

 

“Iron Curtain Trail” ir unikāls velotūrisma maršruts, kas stiepjas cauri visai Eiropai – no Melnās jūras līdz par Barenca jūrai, pa vēsturisko dzelzs priekškara robežlīniju. Projekta ideja aizsākusies ar maršrutu pa Berlīnes mūra līniju, tad – pa kādreizējo robežu starp Austrum un Rietumvāciju un tagad projekts iezīmē robežlīniju, ar kuru Eiropas kontinents gandrīz 50 gadus tika fiziski un ideoloģiski sadalīts Austrumu un Rietumu blokos. Maršruts stiepjas arī cauri Baltijas valstīm – pa to jūras piekrastes līniju.

 

Šis velotūrisma projekts ne tikai popularizē riteņbraukšanu kā videi draudzīgu transporta veidu, tas sniedz interesantas vēstules liecības un palīdz apjaust dažādo vēsturisko pieredzi, ko dzelzs priekškars nesis cilvēkiem abās tā pusēs. Maršruta simboliskā jēga ir jo spilgtāka šoruden, 9. novembrī atzīmējot Berlīnes mūra krišanas 20. gadadienu.

 

Projekta idejas autors un virzītājs ir Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, Vācijas Zaļo partijas pārstāvis Mihaels Krāmers (Michael Cramer). Ar viņa gādību tikusi izdota grāmata par šo velomaršrutu, kura ietver maršruta kartes, objektu aprakstus un interesantus foto materiālus.

 

Pasākums sāksies plkst. 11:00 ar Mihaela Krāmera uzrunu pie Berlīnes mūru fragmenta Kronvalda parkā pie Pasaules Tirdzniecības centra, turpināsies ar velobraucienu līdz Brīvības piemineklim, kur velobraucēji ar deputātiem noliks ziedus dzelzs priekškara krišanas atcerei, un noslēgsies ar preses konferenci grāmatnīcā “Valters un Rapa”.

 

Kā pavadoņi veobraucienam aicināti mūsu biedri. Lūdzam pieteikties līdz 11.oktobrim, sūtot e- pastu uz info@bicycle.lv.

 

Grāmatas interneta adrese: http://www.esterbauer.com/db_rtb_detail_druck.php?buecher_code=ICT1-E

This entry was posted in EuroVelo ziņas, Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.