“EuroVelo maršruta pietura arī Rēzeknē” 2004.06.25 Latgales avīze “Vietējā”

03.07.2006.

 

21. jūnijā Rēzeknē piestāja EuroVelo maršruta dalībnieki. 30 cilvēku grupa, pārvietojoties ar velosipēdiem pa Eiropas valstīm pa iepriekš izstrādātu maršrutu, apceļoja daudzas pilsētas, iepazīstinot ar sevi un popularizējot velotransporta un velotūrisma attīstību. Starptautiskā veloakcija norit no Norvēģijas uz Grieķiju, tās mērķis testēt vienpadsmito EuroVelo maršrutu, kā arī veicināt Eiropas strukturālo u.c. fondu piesaisti šim posmam un vietējiem reģioniem.

 

Velobraucienā piedalās ne tikai šķērsojamo valstu pazīstamākie velotransporta un velotūrisma speciālisti, bet arī viesi no Zviedrijas, Vācijas, Itālijas, ASV un Japānas.

 

Maršruta kopējais garums ir seši tūkstoši kilometru, kurus plānots nobraukt trijos mēnešos. Speciāla darba grupa sniedza informāciju par EuroVelo projektu un velotūrisma attīstības iespējām vietējos reģionos un Eiropā. Latvijā Velobrauciens noritēja no 17. līdz 21. jūnijam. Svētdien, 20. jūnijā, ve logrupa no Madonas caur Varaklāniem ieradās Rēzeknē, pirmdien tālāk devās uz Aglonu, Krāslavu, Daugavpili, Medumiem. Tikšanās laikā Rēzeknes Biznesa centrā grupas pārstāvji pastāstīja, ka viens no šīs akcijas mērķiem ir vērst iedzīvotāju uzmanību uz to, cik lieli naudas līdzekļi tiek tērēti militāriem mērķiem. EuroVelo pārstāvji katrā šķērsotajā valstī par saviem līdzekļiem novietojuši miera stabu ar uzrakstu “Lai miers būtu pasaulē”. Latvijā miera simbols uzstādīts Valmierā.

 

Velobraucienā laikā tiks šķērsotas 11 valstis – Norvēģija, Somija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija, Slovākija, Ungārija, Serbija, Maķedonija un Grieķija, kur 28. Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas Iaikā Atēnās paredzēts brauciena finišs. Projektu atbalsta Eiropas riteņbraucēju federācija, Starptautiskā Olimpiskā komiteja un Japānas Miera nesēju biedrība. EuroVelo maršruta dalībnieki atzina, ka Latgale ir īpaši piemērota tūrismam un velotūristiem ir saistoša ar dabas bagātībām.

This entry was posted in EuroVelo ziņas, Jaunumi. Bookmark the permalink.

2 responses to ““EuroVelo maršruta pietura arī Rēzeknē” 2004.06.25 Latgales avīze “Vietējā””

  1. Title

    […]usually posts some incredibly fascinating stuff like this. If you’re new to this site[…]

  2. Title

    […]here are some links to internet sites that we link to due to the fact we believe they are really worth visiting[…]