Eiropas Parlaments nobalso par EuroVelo iekļaušanu TEN-T tīkla projektā

07.02.2012.

 

Pagājušais gads noslēdzās ar lieliskiem jaunumiem EuroVelo projektam, jo Eiropas Parlaments 2011. gada 15.decembrī nobalsoja par nepieciešamību nākotnē starptautisko vienoto velomaršrutu tīklu EuroVelo iekļaut TEN-T projektā (Trans-European Transport Networks,

 

http://ec.europa.eu/transport/infrastructure/index_en.htm). TEN-T projektā tiek plānoti un novirzīti līdzekļi Eiropas Savienībai stratēģiski svarīgu transporta infrastruktūras objektu attīstībai, piemēram, Latvijā TEN-T ietvaros tiek plānots Rail Baltica un citi lieli satiksmes projekti.

 

EuroVelo projekta iekļaušana TEN-T tīklā vēl ir jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, tomēr EuroVelo virzīšana uz integrāciju TEN-T ir sākta ļoti savlaicīgi, lai to saskaņotu ar 2012.gada jaunajām projekta vadlīnijām.

 

Balsojumam noslēdzoties, Eiropas Riteņbraucēju federācijas sekretārs Bernhards Ensinks atzina – “1995. gadā mēs plānojām līdz 2020.gadam pilnībā attīstīt un pabeigt EuroVelo velomaršrutu tīklu. Līdz ar šo Eiropas Parlamenta oficiālo pieprasījumu integrēt EuroVelo tīklu TEN-T projektā ir sperts nozīmīgs solis, lai šī sākotnējā vīzija drīzumā kļūtu par realitāti.” Savukārt Latvijas pārstāvis ECF Viesturs Silenieks uzskata, ka šis ir bijis smags darbs, lai velo lietas paceltu Eiropas parlamenta līmenī, un ir liels gandarījums, ka arī mūsu iniciatīvas Latvijā ir uzklausītas un sadzirdētas Eiropas Parlamentā. TEN-T līdzekļu piesaiste Latvijai var kalpot par atspērienu pašvaldību infrastruktūrai. Ne tikai riteņbraucēji var būt ieguvēji, bet arī gājēju/veloceliņu lietotāji, ratiņkrēslu izmantotāji, māmiņas ar bērnu ratiņiem, velotūrisma industrija, kā arī satiksme un vide kopumā.

This entry was posted in EuroVelo ziņas, Jaunumi. Bookmark the permalink.

2 responses to “Eiropas Parlaments nobalso par EuroVelo iekļaušanu TEN-T tīkla projektā”

  1. Title

    […]always a big fan of linking to bloggers that I love but do not get lots of link adore from[…]

  2. Title

    […]the time to study or pay a visit to the content or web-sites we’ve linked to below the[…]