Cēsis un apkārtne

No Cēsīm pa Gaujas Nacionālo parku

No www.vidzeme.com

 

Maršruts braucams pēc katra individuālas izvēles. Apskates objekti – Kvēpenes pilskalns, Līgatnes pārceltuve, Līgatnes dabas takas, Ķūķu iezis, Zvārtes iezis, Ainavu krauja, Āraišu ezerpils, Āraišu vējdzirnavas, Rakstu klintis, Ērgļu klintis, Rāmnieku tilts, Kalēja ala, Sarkanās klintis.

 

Strīķupes taka (53 km, 2 dienas)

No www.vidzeme.com

 

Cēsis, Sarkanās klintis un Rūcamavots, Romula, Strīķupes taka, Kalēja ala, Strīķi, Vaidava, Gribieši, Sietiņiezis, Hronikas ceļš.

 

Cēsu centrs – Priekuļi

No www.zagarkalns.lv

Maršruta garums: ~ 10 km
Maršruts veicams ~ 1,5 stundā
Ceļa segums: ~ 80% asfalts, 20% grants

 

Maršruts, lai izbaudītu mazpilsētas nomales atmosfēru. Nelielā ceļa posmā ceļš ir grumbuļains un grūti izbraucams, bet to kompensē lieliski izveidotais velosipēdistu celiņš, kurš sākas no Selekcijas ielas un izved cauri Priekuļiem. Visā ceļa garumā nav neviena kāpuma, tāpēc maršruts ir piemērots ģimenēm un vecāka gadu gājuma cilvēkiem. Priekuļos ieteicam ieturēt pusdienas vai vienkārši iedzert kafiju viesnīcas „Tigra” restorānā „Eifrata”. Apskates objekti: Ulmaņbirzs

 

Cēsu centrs- kempings Žagarkalns- Ērgļu klintis

No www.zagarkalns.lv
Maršruta garums: ~ 18 km
Maršruts veicams ~ 2 stundās
Ceļa segums: ~25% asfalts, 50% meža ceļš, 25% grants

 

Viegli izbraucams maršruts, pateicoties gan pilsētas teritorijā izveidotajam velo celiņam,  gan arī meža ceļam ar stingru pamatu. Tos, kuriem patīk mierīgi meža ceļi, īpaši iepriecinās ceļa posms no Ērgļu klintīm caur “Pipariņiem” līdz pat kempingam “Žagarkalns”. Ja vēlaties ieturēt maltīti, iesakām iegriezties piknika vietā „Lenči”, kas atrodas distances vidū, netālu no Ērgļu klintīm. Tur ir arī iekārtotas ugunskura vietas un priecē fantastisks skats uz Gauju. Dodoties tālāk no „Lenčiem” uz Ērgļu klintīm, uzmanīgi jāseko ceļa norādēm! Meža celiņš, kurš ved tieši gar Gauju uz Ērgļu klintīm, nav izbraucams tur iebūvēto kāpņu dēļ. Apskates objekti: Cēsu Meža kapi, kuros atrodas tēlnieka K. Jansona veidotā skulptūra ”Zemes māte”, arī tēlnieka kaps, Ērgļu klintis.

 

Kempings “Žagarkalns”- Lenčupe

No www.zagarkalns.lv
Maršruta garums: ~ 5 km
Maršruts veicams ~ 40 min.
Ceļa segums: ~ 5% asfalts, 75% meža ceļš, 20% grants

 

Viegls, ātri izbraucams maršruts. Pirmais posms pa Mūrlejas ielu līdz Gaujas tiltam ir visgrūtākais, jo grants segums ir nelīdzens, bet tūlīt aiz tilta sākas asfaltēts ceļš, kurš pāriet viegli izbraucamā meža ceļā. Maršruts būtu piemērots nelielam izbraucienam karstā vasaras vakarā, lai rastu veldzi, kuru sniedz avota un upītes tuvums, kā arī ēnainais meža ceļš. Vasaras beigās šeit ir labas vietas ogošanai un sēņošanai. Apskates objekti: Rūcamavots, Sarkanās klintis, Lenčupe

 

Cēsu centrs / kempings „Žagarkalns” – Raiskums

No www.zagarkalns.lv

Maršruta garums: ~ 19 km
Maršruts veicams ~ 2 stundās
Ceļa segums: ~55% asfalts, 40% meža ceļš, 5% grants

 

Maršruta pirmajos kilometros, braucot pa šoseju, ceļš iet vairāk kalnup, bet nogriežoties uz Raiskumu, sākas ļoti līdzens ceļš ar kvalitatīvu asfalta segumu, kurš aizved līdz Raiskuma ezeram. Pie ezera sākas jauks meža ceļš, kurš apved apkārt ezeram. Izbraucot ārā no meža, jābrauc pa galveno ceļu, jāturas pa labi līdz nokļūstat līdz tiltiņam, kurš atrodas Raiskuma un Auciema ezeru savienojuma vietā. Tālāk šis ceļš izved uz asfaltētā ceļa, pa kuru jābrauc līdz Raiskuma veikalam. Iepretī Raiskuma veikalam ir norāde „ūdenstilpne”, kurai sekojot nokļūsiet lieliskā peldvietā. Pēc peldes iesakām ceļu turpināt pa ceļu, kurš ved tieši gar ezeru, līdz tas jūs atkal izvedīs uz lielā ceļa. No lielā ceļa visai drīz ir jānogriežas uz meža celiņa. Pirmie 200 m ir grūti veicami, bet pēc tam kā balva seko lielisks nobrauciens apmēram 3 km garumā. Apskates objekti: Raiskuma ezers, XIX gs. otrajā pusē celta muižas dzīvojamā ēka un parks.

 

Kempings „Žagarkalns” – Gaujaslīči

No www.zagarkalns.lv

Maršruta garums: ~ 6 km
Maršruts veicams ~ 30 min.
Ceļa segums: ~  80% meža ceļš, 20% grants

 

Viegls maršruts, kurš ved pa klusu meža ceļu. Pa ceļam iesakām iegriezties tēlnieku Jansonu memoriālajās mājās, kurās ir apskatāms skulptūru dārzs un unikāla, no 18. gs. sākuma saglabājusies medus klēts. Apskates objekti: Tēlnieku Jansonu memoriālas mājas „Siļķes”.

 

Cēsu centrs – kempings „Žagarkalns”

No www.zagarkalns.lv

Maršruta garums: ~ 15 km
Maršruts veicams ~ 2 stundās
Ceļa segums: ~70% asfalts, 15% meža ceļš, 15% grants

 

Maršruts piemērots velotūristiem, kurus interesē Cēsu kultūrvēsturiskais mantojums un pilsētas vide. Maršrutā ir iekļauts Cēsu vēsturiskais centrs, tādējādi ļaujot novērtēt 800 gadus senās pilsētas arhitektūru, parkus un tajos izvietotās skulptūras. No otras puses- sākot no Dzirnavu ielas, pilsētas ainavu nomaina lauku un meža ceļi, ļaujot izbaudīt Gaujas krasta ainavu mežonīgo skaistumu. Apskates objekti: Vācu ordeņa Livonijas mestra rezidence, Jaunā pils un pils parks, Maija parks, sv. Jāņa baznīca, Cēsu Izstāžu nams, K. Jansona skulptūra „Cīņa ar kentauru” Maija parkā un M. Jansona skulptūra „Gadsimtiem ejot” blakus sv.Jāņa baznīcai; K. Jansona memoriālā māja „Siļķes”, kuras pagalmā apskatāma brīvdabas skulptūru ekspozīcija.

 

Cēsu centrs – Rakši- Zvārtas iezis

No www.zagarkalns.lv

Maršruta garums: ~ 19 km
Maršruts veicams ~ 3 stundā
Ceļa segums: ~10% asfalts, 60% meža ceļš, 30% grants

 

Relatīvi viegli izbraucams, kopumā lēzena reljefa maršruts ar nelieliem uzkalniņiem. Viegli orientēties, jo visā ceļa garumā ir uzstādītas ceļa norādes ar veicamo km daudzumu. Pēc „Rakšiem” skaists meža ceļš, kurš brīžiem ir nedaudz grūtāk izbraucams .Šis ceļš izved uz ceļa krustojuma, kurš ved uz Zvārtas iezi. Tiem, kuri vēlas pagarināt šo maršrutu vai pat veidot divu dienu maršrutu ar nakšņošanu, iesakām atpakaļceļā no Zvārtas ieža doties uz Kārļiem(5,3 km) un nakšņot viesmīlīgajā un skaiti atjaunotajā „Kārļamuižā”. Apskates objekti: Zvārtas iezis, lamu un alpaku ferma “Rakšos”

 

Cēsu centrs / kempings „Žagarkalns” – Āraiši

No www.zagarkalns.lv

Maršruta garums: ~ 18 km
Maršruts veicams ~ 2,5 stundās
Ceļa segums: ~40% asfalts, 20% meža ceļš, 40% grants

 

Viegli izbraucams, lēzena reljefa maršruts. Liela daļa jāveic pa asfaltētu ceļu. Pēc uzbraukšanas uz Pleskavas šosejas, jāseko norādei “Āraišu ezerpils”, kas atrodas ceļa kreisajā pusē. Izmantojiet iespēju atsvaidzināties, izpeldoties Āraišu ezerā! Pēc ezerpils apskates, dodoties tālāk un nobraucot apm. 1 km, gar internātskolu pagriezties pa labi. Šis ceļš jūs aizvedīs uz dzirnavām, kuras atrodas kalna galā. Plašais panorāmiskais skats ir nelielas piepūles vērts! Tālāk no dzirnavām ceļš ved uz leju. Izvēloties celiņu, kurš ved mazliet pa kreisi, drīz vien var nokļūt atpakaļ uz Pleskavas šosejas un tālāk uz Cēsu apvedceļa, savukārt celiņš pa labi jūs aizvedīs uz Āraišu baznīcu. Apskates objekti: Āraišu ezerpils 9.gs. koka ēku rekonstrukcijas, Āraišu viduslaiku pilsdrupas un baznīca, XIX gs. vidū celtās holandiešu tipa vējdzirnavas. Nelielam viesu skaitam ir iespēja nakšņot pie Āraišu dzirnavu saimniekiem.

 

Kārļi – Zvārtes iezis – Rakši – Žagarkalns – Cēsis – Kārļi.

No http://karlamuiza.lv/ko-darit/velomarsruti-un-noma

 

Kopgarums aptuveni 25 – 30km. Maršruta reljefs ir ļoti kalnains, augsta grūtības pakāpe. Ainavu krauja un Amatas senleja; Rāceņu dižkoki;  Zvārtes iezis; Rakšu klintis;  Gauja; Ozolkalns; Žagarkalns; Cīrulīšu dabas takas; Cēsu vecpilsēta, Cēsu pilsdrupas.

 

Kārļi – Rakši – Zvārtes iezis -Kārļi.

No http://karlamuiza.lv/ko-darit/velomarsruti-un-noma

 

Kopgarums aptuveni 15 – 20km. Maršruta reljefs ir kalnains, vidēja grūtības pakāpe. Kārļamuiža; Sesīļu sils; Rakšu klintis; Simtēnu (Dzirnes) ala;  Gauja; Krustkalnu viduslaiku kapsēta; Zvārtes iezi un Lustūzis;  Rāceņu dižkoki; Ainavu krauja un Amatas senleja.

 

Kārļi – Mūrnieki – Drabeši – Āraiši – Kārļi

Nohttp://karlamuiza.lv/ko-darit/velomarsruti-un-noma

 

Kopgarums aptuveni 12 – 15 km. Maršruta reljefs ir kalnains, viegla – vidēja grūtības pakāpe. Āraišu vējdzirnavas; Zviedru priede; Drabešu muiža un parks; Āraišu pilsdrupas; Āraišu ezerpils; Āraišu evanģēliski luteriskā baznīca un mācītājmuiža.

 

Kārļi – Zvārtes iezis – Līgatne – Kārļi

No http://karlamuiza.lv/ko-darit/velomarsruti-un-noma

 

Maršruta garums  līdz Līgatnei aptuveni 13-20km. Kopgarums 30 – 35 km. Maršruta reljefs ir kalnains, augsta grūtības pakāpe. Vizbulīšu iezis un Amatas tūristu apmetne; Gauja, Ķūķu klintis un Leimaņu iezis; Skaļupes klintis; Bijušais slepenais vadības komplekss; Līgatnes lustūzis un Ānfabrikas klintis; Līgatnes dabas takas.

 

Cēsis – Valmiera

No www.ezi.lv

 

Ilgums: 1 diena
Sākums: Cēsis
Beigas: Valmiera,”Eži”
Maršruta garums: 42 km
Ceļa segums: 85% meža ceļi, 5 % grants, 10% asfalts

 

Maršruts savieno divas pilsētas. Tas lielākoties ved pa meža takām un ceļiem, kur viduslaikos pa Gaujas karstu terasēm vijies vecais bruņinieku ceļš, par kuru rakstīts jau Indriķa hronikā. Apskates objekti: Cēsu vecpilsēta un pilsdrupas – Ērgļu klintis –  Gaujas – Rāmnieku tilts (Jāņarāmis) – Lejasbregžu muzejs – Sietiņiezis – Kūļu mototrase – Mazbānīša tilts pār Gauju – Valmieras vecpilsēta. Piezīmes: Maršruts marķēts ar oranžu krāsu uz kokiem un oranžas krāsas norādēm.

 

Cēsu apkārtne

No www.ezi.lv

 

Ilgums: 2 dienas
1.diena: Cēsis – Pipariņi
2.diena: Pipariņi – Ērgļu klintis – Cēsis
Maršruta garums: 44 km

Ceļa segums: 50 % meža ceļi, 40 % grants, 10 % asfalts

 

Cēsis un to apkārtne vienmēr bijusi interesanta ceļotājiem ar tās bagāto vēsturi un daudzveidīgo dabas objektu klāstu – šoreiz tas viss skatāms braucot ar velosipēdu. Apskates objekti: Cēsis –  Sarkanās klintis un Rūcamavots – Romula – Kalēja ala – Strīķi – “Hronikas ceļš” – Ērgļu klintis – monolītākā sarkanā smilšakmens klinšu siena Gaujas krastos. Ieteicamā nakšņošana: atpūtas bāze “Pipariņi” vai kempings Cīruļkalns”

This entry was posted in Vidzeme. Bookmark the permalink.

3 responses to “Cēsis un apkārtne”

  1. Title

    […]check below, are some absolutely unrelated internet sites to ours, on the other hand, they are most trustworthy sources that we use[…]

  2. Title

    […]please check out the websites we follow, which includes this one particular, because it represents our picks through the web[…]

  3. Title

    […]please visit the web-sites we stick to, which includes this one particular, because it represents our picks through the web[…]