Bauska un apkārtne

Iecavas augšteces loks

No www.tourism.bauska.lv

 

Bauska – Vecsaule – Bruknas muiža – Vecumnieki – Bārbele – Skaistkalne – Jaunsaule – Brunava – Lejenieki – Bauska.
Maršruta garums~ 138,53km;
Maršruta ilgums: 2-3dienās;
Maršruta segums: 75% no maršruta braukšanas paredzēts pa zemes un meža ceļiem.

 

Nogriežoties pa labi no Rīgas-Bauskas automaģistrāles uz Mežotnes pusi, ceļa labajā pusē, angārā, apskatāma Mašīnu muzeja izstāde. Bauskā apskatāma tās vecpilsēta, Bauskas Sv. Gara baznīca, Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejs, un dažādās izstādes. Bauskas pilī var uzkāpt tornī un apmeklēt izstādi par pils vēsturi. Iesakām aiziet arī līdz Lielupes sākumam Ķirbaksalā. Alus darītava „Bauskas Alus” piedāvā ekskursiju pa ražotni un alus degustāciju(grupām).

 

Bauskas-Vecsaules ceļa posmā apskatāms Vecsaules muižas parks. Ceļa posmā aiz Ozolaines kreisajā pusē atrodas kūdras purvs; nostāsti vēsta, ka šajā apkārtnē sirojis Kaupēns. Pa labi – Korfu dzimtas kapliča, nogriežoties pa kreisi – Bruknas pilskalns un pati muiža. Iepriekš piesakoties, varēsiet vairāk uzzināt par muižas vēsturi, apskatīt pāvu pāri, doties izjādēs ar zirgiem un nakšņot teltīs. Ceļā uz Vecumniekiem meža ielokā skatam paveras Janču katoļu baznīca.

 

Vecumniekos var doties apskatīt Vecumnieku luterāņu baznīcu, mājas „Jūras”, kur saimnieks pats savām rokām uzbūvējis kapelu, izveidojis Kristus tēlu un uzcēlis vējdzirnavas, Trušu pilsētiņu.

 

Bārbelē apskatāms Bārbeles sēravots , Bārbeles luterāņu baznīca, kas apskatāma dievkalpojumu laikā, un Latvijā vienīgā šūnakmens ieguves un apstrādes darbnīca „Sutras”. Rukšezerā var peldēties un makšķerēt; tā krastā var atpūsties ar teltīm un izmantot āra lapeni. Aicinām apmeklēt arī Ausekļu dzirnavas.

 

Atcerieties, ka Skaistkalne ir pierobeža un līdzi jābūt pasēm! Skaistkalnē apskatāmas Skaistkalnes karsta kritenes, Skaistkalnes centrs, Skaistkalnes katoļu baznīca un kapenes.

 

Ceļā uz Jaunsauli kreisajā pusē redzēsiet – Deviņzares salu Mēmelē, labajā pusē – Jaunsaules luterāņu baznīcu. Pie Jaunsaules skolas, pārejot pāri pontona tiltam, nokļūsiet Brunavas pagastā. Izbraucot cauri Brunavas centram, pa ceļam uz „Lejeniekiem” apskatāma Brunavas katoļu baznīca. Aužeļu pilskalns apskatāms, nogriežoties pa labi pie mājām „Pilskalni”.

 

Ceļš uz Bausku pie Bangu dīķa, nogriežoties pa labi, ved gar V. Plūdoņa muzeju „Lejeniekiem”, te var apskatīt Zaķīšu pirtiņu, uzsliet teltis, Bangu dīķī var makšķerēt. Tālāk no Lejeniekiem jābrauc atpakaļ uz Bausku vai nu caur mežu un putnu fabriku, vai pa lielo ceļu.

 

This entry was posted in Zemgale. Bookmark the permalink.

One response to “Bauska un apkārtne”

  1. Title

    […]just beneath, are several completely not related sites to ours, nonetheless, they’re certainly really worth going over[…]