BalticCycle 2009: Kvedlinburga – Viļņa

14.04.2009.

 

Jauna velosezona ar jauniem BalticCycle maršrutiem klāt! Šogad paredzēti 2 velobraucieni: Kvedlinburga- Viļņa un no Odesas uz Odesu jeb apkārt Krimai.

 

1. maršruts: Kvedlinburga – Viļņa (Kvedlinburga 30.05. – Drēzdene 06.06. – Poznaņa 14.06.- Toruņa (Torun) 17.06. – Olština (Olsztyn) 23.06. – Kauņa 02.07. – Viļņa 06.07.)

 


Saistošs un skaists maršruts, kas sāksies Vācijā ar Kvedlinburgas klostera apskati. Izrādās, ka tieši Kvedlinburgas klostera annālēs 1009. gadā pirmo reizi minēts Lietuvas vārds. Mūsdienās Kvedlinburga iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, tajā vēl skaidri var sajust senā viduslaiku kultūras centra elpu. Arī brauciena turpinājums ved caur vēsturiski nozīmīgām vietām – nākamais apskates punkts ir Romas impērijai svarīgā Magdeburgas pilsēta, kurā tika pieņemts likumu kopums, pazīstams ar “Magdeburgas tiesību” nosaukumu.

 

Ceļš līdz Drēzdenei, būdams arī populārākais Vācijas velomaršruts, ved pa gleznaino Elbas ieleju, kura ar dabas un pilsētas savstarpēji lielisko harmoniju arī iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

 

 

 

 

Tepat Desava ar 1919. gadā dibināto augstākās celtniecības un mākslinieciskās konstruēšanas skolu Bauhaus, kas daudzējādā ziņā revolucionēja 20.gadsimta arhitektūru, audzinot jaunos meistarus, un Mārtiņa Lutera dzīvesvieta Vitenberga.

 

 

 

 

 

Tuvojoties 6. jūnijam, iebraukšana porcelāna mekā Meisenē,

un tad jau klāt arī Drēzdene,

 

viena no skaistākajām Vācijas pilsētām, ar pārsteidzošu mākslas mantojumu, apkārtnes pilīm, kas sevī mitinājušas Saksijas kūrfirstu Augustu II Stipro, Augustu III, Polijas karaļus un Lietuvas hercogus, greznajām piepilsētas villām, lielu skaitu dažādu pieminekļu un parku, dārzu… Turpinājumā vilinoši skaistā Saksijas Šveice ar savdabīgiem smilšakmens klinšu veidojumiem Saksijas Šveices Nacionālajā parkā.

 

 

Tālāk – neliels ieskats Čehijas Republikā, iebraucot un drīz vien arī no valsts atkal izbraucot Polijā.
Turpinājumā – Polija un Lietuva…

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

2 responses to “BalticCycle 2009: Kvedlinburga – Viļņa”

  1. Title

    […]Sites of interest we have a link to[…]

  2. Title

    […]one of our guests lately proposed the following website[…]