Aicinām Vienības velobraucienu atkal padarīt sabiedrībai pieejamāku

04.09.2009.

 

Biedrības “Latvijas Velo Informācijas centrs” vadītājs Oļegs Stoļarovs – Zariņš nosūtījis atklātu vēstuli Valsts prezidentam Valdim Zatleram, mudinot mazināt Kārļa Ulmaņa savulaik iedibinātā Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciena komercializēšanos.
Vēstule ir radījusi diskusiju sabiedrībā un ir publicēta arī www.veloriga.lv un www.diena.lv.

 


A. god. Valsts prezidenta kungs,

Biedrība “Latvijas Velo informācijas centrs” sadarbībā ar SIA “Velokurjers” jau vairākus gadus aktīvi nodarbojas ar velobraukšanas un velotransporta popularizēšanu Latvijas sabiedrībā. No savas puses izsakām savu prieku par Jūsu lēmumu piedalīties Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienā.

 

Šis simboliskais pasākums ir galvenais Latvijas velosipēdistus vienojošais brauciens, kas savukārt nozīmētu tā maksimālu pieejamību visiem Latvijas iedzīvotājiem neatkarīgi no to tautības, vecuma un materiālā stāvokļa, kā tas bija idejiski paredzēts Vienības braucienu pirmsākumos Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa laikā, kad šie pasākumi tika organizēti ar prezidenta un pašvaldību materiālu atbalstu.

 

Diemžēl šis pasākums pēdējo trīs gadu laikā, mūsuprāt, ir ticis maksimāli komercializēts un tā nosaukums “Vienības brauciens” nu jau skan kā cinisks pazemojums tiem cilvēkiem, kuru materiālais stāvoklis neatļauj tiem piedalīties šajā visus Latvijas riteņbraucējus “vienojošajā” pasākumā.

 

Es nevēlos sūdzēties personīgi par savu materiālo stāvokli, tomēr, dzīvojot Tukuma novada Pūrē un piesakoties braucienam nedēļu iepriekš, dalība maksa, piemēram, manai ģimenei vien izmaksātu 50 Ls, nemaz nepierēķinot degvielas, pārtikas un citus ar piedalīšanos braucienā saistītos izdevumus.

 

Mēs kopumā neesam pret komerciāliem velo pasākumiem kā tādiem, bet, cienot Vienības brauciena vēsturi un tradīcijas, izsakām savu sašutumu par šādu Vienības brauciena komercializēšanu.

 

Lai Vienības brauciens arī turpmāk neattīstītos šādā virzienā, no savas puses piedāvājam tikties ar Jums, lai kopīgi meklētu veidu, kā jau nākamgad atjaunot ļoti būtisku Vienības brauciena tradīciju – Latvijas Valsts prezidentam būt galvenajam sacensību protektoram un nodrošināt pasākuma pieejamību jebkuram Latvijas iedzīvotājam.

 

Ar cieņu,

Oļegs Stoļarovs – Zariņš
Eiropas Riteņbraucēju federācijas oficiālais pārstāvis Latvijā
Biedrības “Latvijas Velo Informācijas centrs” valdes loceklis

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.