Aicinām doties velobraucienā BaltiCCycle2007 no Briseles uz Stambulu!

25.01.2007.

 

Šogad – no Briseles uz Stambulu un Kipru
21.06.2007. – 21.09.2007.

 

21.06.Brisele – 24.06. Ķelne – 27.06. Maina– 08.07. Prāga – 14.07. Vroclava– 21.07. Krakova – 29.07. Uzhoroda – 12.08. Bukareste – 17.08. Konstanta – 21.08. Varna – 28.08. Stambula– 01.09. Izmira – 14.09. Antālija – 21.09. Larnaka

 

Reģistrējies!!!

 

 

Velobraucienu sāksim Briselē, Beļģijas galvaspilsētā, kur mīt Eiropas Savienības (ES) pārvalde un nupat atvērts Eiropas Riteņbraucēju federācijas birojs. 70 dienu laikā sasniegsim Stambulu (Turcija, Eiropas-Āzijas valsts, kura arī vēlas pievienoties ES). Ceļojot no rietumiem uz austrumiem mums būs izdevība salīdzināt ES pamatvalstis ar valstīm, kuras ES iestājušās nesen un valstīm, kurām iestāšanās ES vēl ir mērķis. Šķērsojot valstis, cildināsim Eiropas atvērtās robežas un tai pašā laikā vērosim vēl esošās dažādās tautības.

 

Pēc Stambulas ar kuģi šķērsosim Marmora un Egejas jūras un vairāk kā divas nedēļas ceļosim Turcijas iekšienē. Pēdējās divas nedēļas pavadīsim Kiprā, maršrutā iekļaujot abas – Turcijas un Grieķijas – salas daļas.

 

Ceļojuma laikā apmeklēsim 24 UNESCO Pasaules Mantojuma vietas. Lai tās redzētu, spied šeit.

 

Velobrauciens organizēts uz ikgadējo BaltiCCycle braucienu pamatprincipiem. Ikdienas distance ir 60-90 km, viena diena nedēļā paredzēta atpūtai. Katru rītu tu saņem karti ar marķētu dienas maršrutu, apskates objektiem un naktsmītnēm. Dienas režīms un braukšanas ātrums ir atkarīgs no tevis: tu vari braukt individuāli vai draudzīgā atmosfērā pievienoties mazākām vai lielākām braucēju grupām.

 

Tu esi gaidīts pievienoties velobraucienam jebkurā maršruta vietā – uz vienu dienu, mēnesi, visu velobraucienu!

 

Maršruts

Beļģija, Nīderlande
21.06.-23.06.
Brussels – Sint Truiden – BE/NL border – Maastricht –NL/BE border– Liege–BE/DE border – Aachen

Vācija
24.06.-04.07.
Aachen – Cologne – Koblenz – Mainz – Aschaffenburg – Bamberg – Bayreuth– DE/CZ border– Cheb

Čehija
04.07.-12.07.
Cheb – Plzen –Praha – Czesky Raj – Špyndleruv Mlyn – CZ/PL border –Odrodzenie

Polija
13.07.-27.07.
Odrodzenie – CZ/PL border – Wroclaw– Brzeg – Krakow – Gorlice– Komancza– Ustrzyki Dolne

Ukraina
27.07.-31.07.
Ustrzyki Dolne – PL/UA border – Staryi Sambir – Turka – Uzzhorod– Mukacheve–Berehove

Rumānija
01.08.-19.08.
Berehove– UA/RO border – Halmeu – Turt – Baia Mare–Sighetu Marmatiei– Bistrita– Tirgu Mures– Sighisoara– Sibiu– road 7C– Pitesti– Bucuresti– Calarasi– Constanta– Mangalia

Bulgārija
20.08- 25.08.
Mangalia– RO/BU border – Balgarevo – Varna – Burgas – Primorsko – Malko Tarnovo–BU/TR border–Cukurpinar

Turcija
26.08.-31. 08.
Cukurpinar – Yalikoy – Karaburun – Istanbul (3 dienas atpūtai)

Turcija
01.09.-15.09.
Istanbul– Izmir / by ferry /– Bodrum – Marmaris – Fethye– Finike– Antalya– Alanya– ferry to Cyprus

*Kipra
15.09.-21.09.
Famagusta– Keryneia– Lefkosia – Trodos– Larnaka

 

Nosacījumi!

Velobrauciens „No Briseles uz Stambulu un Kipru” tiks organizēts līdzīgi iepriekšējiem „BalticCycle” ceļojumiem. Ikdienas distance 50 līdz 90 kilometri, viena diena nedēļā paredzēta atpūtai. Parasti mēs nakšņojam teltīs brīvā dabā, skolās, parkos, stadionos, futbola laukumos, tad kad esam apdzīvotās vietās paliekam kempingos. Pastāv arī iespēja pasūtīt mājiņu vai istabiņu viesnīcā (par atsevišķu samaksu). Katru rītu tiek izskaidrots dienas plāns un izdalītas kartes ar atzīmētu maršrutu. Ceļa posmus vari veikt individuāli vai grupā, bet tad, kad programmā ir ieplānots kāds pasākums, mēs visi braucam vienā grupā, velkot izdalītos T-kreklus un citus brauciena simbolus. Braucējus visu ceļojuma laiku pavada organizatoru mašīna, un tad, ja ir kādas problēmas, var zvanīt šoferim. Izstrādājot ceļojuma maršrutu ņemam vērā vietējo riteņbraucēju padomus. Lielākā daļa no maršruta ir pa asfaltētiem ceļiem, kur ir neliela satiksme, vai arī pa riteņbraucēju celiņiem, kur tie ir pieejami; dažreiz iesakām braukt pa takām, vai zemes ceļiem, lai apbrauktu ceļus ar lielu satiksmi, bet jūs varat paši izlemt kā galapunktā nokļūt labāk. Jāņem vērā arī tas, ka ceļi Vācijā un Austrumeiropā krasi atšķiras.

 

BalticCycle nav komerciāls pasākums, visi organizatori ir brīvprātīgie, un maksa par reģistrāciju ir paredzēta tikai, lai segtu tiešos izdevumus. Pagājušā gada pieredze liecina, ka vidēji 42 % samaksājām par naktsvietām, 25 % par pavadošo transportu, 20 % par maršruta izstrādi un pārējie 13 % par T-krekliem, karogiem, reklāmai utt. Katru gadu maršruti ir citi, tāpēc, lūdzu, negaidiet, ka viss būs izstrādāts līdz pēdējam sīkumam. Pievienojoties BalticCycle, tu kļūsti par komandas biedru, un tava palīdzība, organizējot dienas kārtību un risinot problēmas, lieti noderēs.

 

BalticCycle ir mazs piedzīvojums. Varbūt tu neesi cilvēks, kam patīk piedzīvojumi, un tu jūties slikti, ja katru rītu neieej karstā dušā – tad šis brauciens nav priekš tevis. Tomēr daudzi cilvēki piedalās BalticCycle atkal, lai atdzīvinātu iepriekš izjusto brīvības sajūtu un labvēlīgo grupas gaisotni.

 

Ierašanās/Aizbraukšana: Tu esi gaidīts pievienoties un pamest velobraucienu jebkurā maršruta vietā. Konkrētās naktsmītnes tiks precizētas vēlāk. Visu ceļojuma laiku būs iespējams telefoniski un pa e-pastu sazināties ar pasākuma organizatoriem. Nevajadzētu rasties nekādām problēmām pametot velobraucienu starpposmos, jo visās valstīs ir sabiedriskais transports, kas savieno ciematus ar lielākām pilsētām. Organizētāji, var palīdzēt ar riteņu piegādi uz dažādiem maršruta posmiem, ja atbilstošs dalībnieku skaits uz šo servisu piesakās.

 

Vīzas. Ja nepieciešama vīza lai iebrauktu Eiropas Savienībā vai Turcijā, organizatori tev var uzrakstīt Ieteikuma vēstuli, kad visas reģistrācijas formalitātes ir nokārotas.

 

Prāmji. Ieteicams pasūtīt prāmja biļetes, kas ir uzrādītas Reģistrācijas formā. Tūrisma sezonas dēļ, biļetes jārezervē iepriekš, lai nepaliktu krastā. Ēdināšana. Parasti pašiem dalībniekiem ir ar benzīnu kurināmās plītiņas, uz kurām viņi kempingos pagatavo sev ēdienu. Organizatori nodrošina informāciju par lielveikalu, kafejnīcu un restorānu atrašanās vietām maršrutā.

 

Bērni jaunāki par 18. Bērni var piedalīties braucienā tikai ar vecākiem (vienu vai abiem) vai kādu citu pieaugušo, kuram ir notāra atļauja uzņemties atbildību par šo bērnu.

 

Nepieciešamie dokumenti un ekipējums

* garam pārbraucienam atbilstošs velosipēds (aprīkots ar mantu grozu vai somu, drošām bremzēm, atstarotājiem un lukturi)
* velosipēdista ātrās palīdzības aptieciņa
* pase, kas derīga vismaz 6 mēnešus uz priekšu
* INDIVUDUĀLĀ MEDICĪNISKĀ APDROŠINĀŠANA ir obligāta, jo grupu apdrošināšana netiek nodrošināta
* Kempinga aprīkojums (telts, guļammaiss, benzīna plītiņa utt.)
* Nauda personīgajiem izdevumiem, piem., velosipēda remontam, ēdienam, muzejiem, u.c.

 

Bagāžas pārvadāšana. Viens no brauciena mērķiem ir attīstīt velobraucēja patstāvību, tāpēc mēs iesakām vest visu nepieciešamo bagāžu somās uz jūsu riteņa. Tomēr ir iespēja vienu somu (līdz 20 kg) pārvadāt pavadošajā mašīnā, šis pakalpojums ir iekļauts reģistrācijas maksā. Ja plāno pārvadāt vairāk bagāžas pavadošajā mašīnā, par to ir jābrīdina organizatori un jāsamaksā tad, reģistrējoties. PAVADOŠAJĀ TRANSPORTĀ IR MAZ VIETAS, TĀDĒĻ NETIKS PIEŅEMTI PĒDĒJĀ MIRKĻA PIETEIKUMI.

 

Dalības maksa.

Pašlaik vēl pastāv atšķirība starp „Rietumu” un „Austrumu” riteņbraucēju maksātspēju, un tādēļ mēs dodam atlaidi Austrumeiropas valstu iedzīvotājiem. Bez rietumnieku atbalsta daudzi dalībnieki no austrumiem nevarētu piedalīties šajā braucienā. Reģistrācijas maksa vienai dienai – lētākās valstīs ir 12 € (8€) un 15€ (10€) valstīs, kur mums jāmaksā vairāk (Reģistrācijas anketā atzīmētas ar 1). Mēs uzskatām, ka šī atlaide palīdz apvienot austrumus un rietumus. Lai veicinātu dalībniekus braukt ilgāku laika posmu, pēc 30 dienām dienas maksa tiek samazināta līdz 8€ (6€). Reģistrācijas maksa netiks ievākta no vietējiem riteņbraucējiem, kas ir uzaicināti pievienoties atbalstīt braucienu un ceļos tikai vienu dienu. Organizatori būs pateicīgi, ja šie dalībnieki iegādāsies brauciena atribūtus (T-kreklu, krogu un uzlīmi, visus kopā par 10€). Reģistrācijas anketā ir jānorāda cik dienas vēlies ceļot, un tad reģistrācijas maska tiks aprēķināta automātiski. Lai būtu pēc iespējas mazāk problēmu, lūdzam visus velobraucējus, kas vēlas piedalīties šajā braucienā, reģistrēties laicīgi.

 

Dalības maksā ir iekļauts:

* telts vieta ļoti primitīvos apstākļos (āra mazmājiņa, dzeramais ūdens, atkritumu tvertnes) pļavā pie upes vai ezera, dažreiz skolas sporta zālē, stadionā, baznīcā, vai kādā citā vietā. Dažās vietās reģistrējamies labierīkotos kempingos.
* Pavadošā mašīna ar pirmās palīdzības aptieciņu un galvenajiem velosipēdu remonta instrumentiem. Ir iespēja sazvanīt šoferi avārijas gadījumos.
* 20 kg pārvadāšana
* Melnbaltas kartes attiecībā M 1:200000 un M 1:100000 ar atzīmētu maršrutu, saraksts ar apskates objektiem un īss to apraksts, ja vēlies krāsainu un mazāka mēroga karti, lūdzu, paņem līdzi pats.
* T-krekli (dalībniekiem, kas braucienā piedalās ilgāk par 15 dienām), karogs un uzlīme ar BC 2007 velobrauciena simboliku. Ikdienas konsultācija par maršrutu, kultūras programma, un dažādas naktsmītnes lauku tūrisma mājās un citās vietās.
* Organizatoru vai vietējo valdību sagādāti pārsteigumi.

 

Atlaides.

* 10 % atlaide Eiropas Velobraucēju Federācijas biedriem, uzrādot derīgu biedra apliecību.
* Arī pensionāriem 10 % atlaide.
* Skolēniem un studentiem ir 15 % atlaide.
* 20 % atlaide pieredzējušiem velosipēdistiem, kas ir piedalījušies ilgāk nekā 30 dienas vienā no iepriekšējiem GMPR vai BalticCycle velobraucieniem.
* Dalībnieki, kas atradīs sponsorus, saņems SPECIĀLO atlaidi.
* Dažādas atlaides netiks apvienotas – būs jāizvēlas viena. Ja piedalīsies braucienā ilgāk nekā 30 dienas, tiks piešķirta lielā atlaide, un citas atlaides vairs netiks piemērotas.

Papildus pakalpojumi par atsevišķu samaksu (pēc izvēles)

Rezervē reģistrācijas brīdī:

* papildus bagāžas pārvadāšana (viena soma līdz 20 kg – 1 €/dienā)

Rezervēšana brauciena laikā:

* benzīns krāsniņām (par vietējo cenu); velosipēda rezerves daļas (vietējo velosipēda veikalu cenas);
* iespēja izmantot organizatoru transportu braukšanai no/uz velobrauciena vietu 50 km rādiusā (4 €/10 km)

Atteikšanās nosacījumi. Atsakoties no brauciena, dalībnieks saņem atpakaļ naudu dokumentā „Dalībnieku noteikumi, līgums un atbildība” aprakstītajā kārtībā.

Organizatori:

* GMPR Lietuvas Fonds,
* Lietuvas velobraucēju sabiedrība,
* Polijas ceļotāju asociācija “CROTOS”.

Partneri:

Latvijas jauniešu sporta klubs “VELOGRUPA”
Sponsori:

Sponsori ir ļoti gaidīti. Dalībnieki, kas piesaista sponsorus, iegūs SPECIĀLO atlaidi.
Ja rodas jutājumi, vai vēlies sīkāku informāciju raksti: info@bicycle.lv

 

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

One response to “Aicinām doties velobraucienā BaltiCCycle2007 no Briseles uz Stambulu!”

  1. Title

    […]The facts talked about within the write-up are some of the very best available […]