Aicina ziņot par velostatīvu uzstādīšanu Rīgā

21.05.2010. 
No www.veloriga.lv

 

 

Rīgas domes Satiksmes departaments aicina ziņot par velostatīvu ierīkošanu ēku tuvumā Rīgā. Informāciju aicinām sniegt šīs mājas lapas sadaļā “Kontakti” un/vai “Diskusija”, vortālā Veloriga.lv vai rakstot vēstuli Rīgas domes Satiksmes departamentam, Rīgā, Ģertrūdes ielā 36, LV – 1011; e-pasts: sd@riga.lv.

 

Apsekojot velosipēdu pieslēgšanas vietas Rīgā, velosipēdistu vortāls Veloriga.lv secinājis, ka visvairāk velostatīvi nepieciešami pie braucienu galamērķiem – tirdzniecības centriem, kafejnīcām, dzīvojamajām ēkām, uzņēmumiem un iestādēm.

 

Lai veicinātu augstā tipa velostatīvu uzstādīšanu ēku tuvumā, kopš 2006.gada uzņēmumiem, iestādēm, ēku privātīpašniekiem un apsaimniekotājiem, kas savā pārraudzībā esošajās teritorijās darbinieku, iedzīvotāju un apmeklētāju ērtībām ir ierīkojušas augstā tipa velostatīvus, Rīgas domes Satiksmes departaments sadarbībā ar velosipēdistu vortālu Veloriga.lv piešķir atzinības zīmi “Draudzīgs velosipēdistam”.

 

Augstā tipa velostatīvi ir drošāki nekā zemā tipa velostatīvi, jo pie tiem var pieslēgt gan velosipēda rāmi, gan vienlaikus abus vai vismaz vienu riteni.

 

Atzinības zīme ir izgatavota uzlīmes veidā. Tā tiek piestiprināta pie ēkas ieejas durvīm un apliecina, ka šeit ir iespējams pieslēgt velosipēda rāmi un riteni pie velostatīva.

 

Atzinības zīme „Draudzīgs velosipēdistam” šogad jau tika pasniegta tirdzniecības parkam „Alfa”, kas šā gada aprīļa beigās pie veikala galvenās ieejas atklāja lielāko velonovietni Latvijā, kur var vienlaikus pieslēgt 140 velosipēdus.

 

Velosipēdistu vortāls Veloriga.lv norāda, ka velosipēda drošību veido trīs pamatfaktori: droša slēdzene, drošas konstrukcijas velostatīvs, pie kura var pieslēgt gan velosipēda rāmi, gan abus vai vismaz vienu riteni, kā arī vietas drošība, kur tiek atstāts pieslēgts velosipēds.

 

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.