13.novembrī Andrejsalā notiks Velo veiklības sacensības Rīgas skolēniem

10.11.2011.

 

Velotransports kļūst aizvien populārāks un to izmantotāji pēdējo gadu laikā Rīgā ir dubultojušies, tomēr vienlaikus velosipēdisti ir vieni no vismazāk aizsargātiem ceļu satiksmes dalībniekiem un nepareizas vai neuzmanīgas velosipēda ekspluatācija rezultātā braucēji ne reti nokļūst ceļu satiksmes negadījumos.

 

 

Esošās problēmas risināšanai vairāki velo braukšanas eksperti un Biznesa augstskolas Turība Sabiedrisko attiecību fakultātes studenti projekta „Par drošu velo braukšanu!” ietvaros svētdien, 13.novembrī Andrejsalā plkst. 11:00 organizēs Drošas velo braukšanas veiklības sacensības visiem Rīgas skolēniem. „Tajās varēs piedalīties ikviens pamatskolas vecuma bērns, kuram ir interese par velosipēda pareizu un drošu izmantošanu ikdienā” īsumā komentēja viens no projekta iniciatoriem Kaspars Kuļikovs.

 

Sacensībās skolēniem būs iespēja piedalīties veiklības braucienos un vērot profesionālu velobraucēju – labāko Baltijas velotriālistu uzstāšanos velotriāla sacensībās. Šim pasākumam iespējams pieteikties ikvienam interesentam – pamatskolas vecuma bērniem, sūtot savus pieteikumus līdz 11.novembrim uz e-pasta adresi drosavelobrauksana(at)inbox.lv un norādot savu vecumu. Velosipēdi visiem uz vietas būs pieejami, varēs izmantot arī savējos.

 

Projekts „Par drošu velo braukšanu!” tapis brīvprātīga mērķa vārdā. Idejas autori jau pagājušās nedēļas laikā viesojās vairākās Rīgas skolās, lai ar praktiskiem un teorētiskiem paraugdemonstrējumiem stāstītu un mācītu kā pareizi, brīvi un droši braukt ar velosipēdu. 1.novembrī projekta īstenotāji viesojās Rīgas 66.viduskolā, savukārt 3.novembrī skolēniem Rīgas Centra sākumskolā un Āgenskalna sākumskolā bija iespēja klātienē tikties ar vairākkārtēju Latvijas čempionu velotriālā un „Kartres” velotriāla skolas instruktoru Kristapu Skudru.

 

„Sadarbībā ar Rīgas Domes Satiksmes departamentu un Ceļu satiksmes drošības direkciju skolēniem tika prezentēti vairāki aktuāli padomi drošai velo braukšanai, tai skaitā, tika atgādināti ceļu satiksmes noteikumi, mudinājām skolēnus nokārtot velobraucēja apliecības un aktualizējām jautājumus, kas skar pašu velobraucēju drošību tumšajā rudens laikā. Tādējādi vēlējāmies pastiprināt sabiedrības uzmanību un mudināt tos izmantot velotransportu droši un pareizi” tā par projektu Kaspars Kuļikovs.

 

Veiklākajiem veiklības brauciena dalībniekiem Andrejsālā tiks pasniegtas balvas – velotriāla skolas „Karters” bezmaksas abonementi drošas velo braukšanas apmācībai viena, divu un trīs mēnešu garumā. Veicināšanas balvas no velo interneta veikala www.trialmaster.net, Biznesa augstskolas Turība un Monster Energy Drink.

 

Detalizētāka informācija par velo veiklības braucieniem 13.novembrī pieejama „Karters” mājas lapā www.karters.lv Pasākuma atrašanās vieta Rīgā, Andrejostas ielā 4a, Andrejostas teritorijā.

 

Projekta oficiālie atbalstītāji – Velotriāla klubs un skola „Karters”, Latvijas Motosporta federācijas Triāla komisija, Velo interneta veikals www.trialmaster.net, Latvijā lielākais visplašāko velosipēdistu auditoriju regulāri uzrunājošais interneta medijs www.veloriga.lv , BA Turība, Latvijas Triāla portāls www.trial.lv , Monster Energy Drink, Rīgas domes Satiksmes departaments, Ceļu satiksmes drošības direkcija un grupas PER pārstāvis Ralfs Eilands.

 

Uzziņām lūdzam rakstīt uz drosavelobrauksana(at)inbox.lv

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

One response to “13.novembrī Andrejsalā notiks Velo veiklības sacensības Rīgas skolēniem”

  1. Title

    […]below you’ll uncover the link to some web-sites that we think it is best to visit[…]