1.maijā – sezonas atklāšanas velobrauciens no Doma laukuma un veselības diena Mežaparkā!

26.04.2011.

 

Svētdien, 1.maijā Rīgā notiks sezonas atklāšanas masu velobrauciens. Startējot Doma laukumā plkst 12.00, apbrauksim apkārt Vecrīgai, virzoties pa Smilšu ielu, Aspazijas bulvāri, 13.janvāra ielu un 11.novembra krastmalu, tad pa Eksporta un Hanzas ielām, nokļūsim uz Centrs-Mežaparks veloceliņa. Galamērķis – Mežaparks, kur tieši 1.maijā SIA “Rīgas meži” rīko Veselības dienas pasākumus.

 

1.maija sezonas atklāšanas velobraucienu organizē Rīgas Domes Satiksmes Departaments. Tas būs pirmais pasākums Rīgas Velonedēļas ietvaros, kas notiks no 1.-7.maijam un par ko plašāka informācija būs tuvākajā laikā.

 

Velobrauciens finišēs pie Zaļā teātra Mežaparkā. Velosipēdistiem būs iespēja piedalīties velosprinta sacensībās aiz Lielās estrādes, veloruļļu cīņās, kā arī aplūkot velotriāla paraugdemonstrējumus.

 

Velosipēdu veikals “Trek” organizēs izmēģinājuma braucienus, kā arī sniegs atbildes uz jautājumiem par velosipēdiem, to vadīšanu un kopšanu.

 

Mežaparkā laikā no plkst. 12.00 līdz 17.00 blakus Lielajai estrādei notiks dažādas prezentācijas, koncerti un paraugdemonstrējumi. Profesionāļi un treneri dalīsies pieredzē par aktīvu atpūtu un sportu. Pasākuma gaitā portāls “ziedot.lv” organizē sporta inventāra maiņas un ziedošanas akciju, tādēļ pirms došanās uz Mežaparku ir vērts izrevidēt savus vecos krājumus.

 

Veselības diena tiks atklāta 12.00 ar grupas “Double Faced Eels” uzstāšanos.12.30 un 14.30 Latvijas Veselības un Fitnesa asociācija turpat uz skatuves prezentēs Les Mills™ BODYPUMPR, BODYBALANCE™, BODYCOMBATR un BODY-ATTACKR nodarbības. 13.20 “Sportland” apmeklētājiem piedāvās “Nike” skriešanas modes skati ar sabiedrībā populāriem cilvēkiem, kā arī iepazīstinās ar projektiem “Nike Riga Run” un “Bauda sportot Mežaparkā” un to treneriem. Vēlāk turpat uz skatuves visi klātesošie tiks iepazīstināti ar projektu “Rīgas Velonedēļa” un varēs vērot kluba “Karters” velotriāla paraugdemonstrējumus.

 

Veselībai un možumam vajadzīgs ne tikai sports, bet arī veselīgs uzturs, attieksme un dzīves vide. Tāpēc speciālā teltī, kas nosaukta par Veselības akadēmiju, notiks lekcijas par sportu un veselīgu dzīvesveidu – kā atbrīvoties no sāpēm, pirts gudrībām un to, ko cilvēkam nozīmē ūdens. Informāciju par šīm tēmām sniegs “Lācīša skola”, Latvijas Pirts savienība un citi zinoši speciālisti. Latvijas Tautas sporta asociācija turpinās popularizēt nūjošanu – treniņu veidu, ko izdomāja somu distanču slēpotāji, lai varētu trenēties arī vasarā. 30 minūšu gara lekcija un paraugdemonstrējumi parādīs, ka, pretēji tam, ko dažs labs varētu nodomāt, nūjošana ir aizraujošs un pavisam nopietns treniņš.

 

Bez skatīšanās un klausīšanās notiks arī praktiskas sporta aktivitātes, kurās būs iespēja piedalīties ikvienam interesentam. Mežaparka Zaļajā teātrī notiks “Vasaras Fitnesa revolūcija” kopā ar Latvijas labākajiem fitnesa klubiem. Tā būs iespēja vienoties kopīgās aktivitātēs ar aizrautīgiem treneriem un uzmundrinošu mūziku. Nodarbības vadīs arī treneris no Zviedrijas Maikls Stīnhouvers (Michael Steenhouwer). Pozitīvas emocijas visai vasarai garantētas!

 

Pie kafejnīcas “Meža puķe” projekta “Ripo Rīga” ietvaros ikviens varēs redzēt, kas ir in-line hokejs jeb hokejs uz skrituļslidām. Notiks hokeja spēļu demonstrācija. Būs iespēja iepazīties ar in-line hokeja ekipējumu, dažādi paraugdemonstrējumi un sportiskas aktivitātes, kurās varēs piedalīties arī klātesošie. Bet netālu smilšu volejbola laukumā būs iespēja mācīties no “Ielu sports” komandām vai arī mēroties spēkiem ar tām.

 

Netiks aizmirsti arī ieteikumi, kā pareizi pildīt vingrojumus un attīstīt noteiktas fiziskās īpašības, kā arī ātrie testi veselības, darbaspēju un fizisko īpašību noteikšanai. Būs dažādas aktivitātes bērniem un informācija par sporta klubiem un sporta veidiem.

 

This entry was posted in Jaunumi. Bookmark the permalink.

Comments are closed.